iGostyn.pl reklamy
Pogorzela

Nieznany gaz w szkole

2018-10-31 09:11:20
Zdjęcie: KP PSP Gostyń/ mł. bryg. Pohl M.
W miniony piątek odbyły się ćwiczenia zgrywające dla zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gostyniu oraz jednostek OSP z terenu gmin Pogorzela i Pępowo. Ćwiczenia odbyły się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na teren szkoły wtargnął nieznany sprawca, zabarykadował się w jednej z klas i rozpylił nieznany gaz. Uczniowie zaczęli tracić przytomność, dwóch z nich wyskoczyło przez okno. Dyrektor zarządził ewakuację szkoły i powiadomił o zdarzeniu służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce, rozpoznano sytuację i przystąpiono do działań. Strażacy otworzyli drzwi do klasy, ewakuowali uczniów na zewnątrz i przeprowadzili segregację poszkodowanych (Triage). Scenariusz zakładał także wydłużony czas dojazdu służb medycznych, więc podjęto decyzję o sprawieniu namiotu dla poszkodowanych. W trakcie ćwiczeń wyznaczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Na zakończenie ćwiczenia zostały omówione i podsumowane. Wnioski i uwagi zostały przedstawione strażakom i dyrekcji szkoły. Ćwiczenia obserwował zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu, natomiast część medyczną działań, oceniał ratownik medyczny st. str. Krystian Ceranka.

 
Źródło: KP PSP Gostyń/kpt. Nyczka M.


Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet