iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Artykuł sponsorowany

Nowa lodziarnia tradycyjna w Gostyniu

2021-04-26 14:04:00

Historia lodów marki Willisch zaczyna się od "koleżeńskiej" pogawędki - niemal 40 lat temu.

- Wówczas to mamę Krystynę, na otwarcie lodziarni, namówiła jej przyjaciółka z Chodzieży. Długo nie trzeba było czekać, ażeby rodzice podchwycili pomysł i rok później, na domowej werandzie, uruchomione zostało "okienko", z którego sprzedawane były lody z automatu, które później zyskały ogromną popularność w naszym Wągrowcu - wspomina Robert Willisch, syn założycieli firmy „KrysMar”, produkującej lody marki "Willisch".

 

 

W rodzinnym domu powstała także pierwsza kawiarnia, gdzie serwowano lody, według receptur stworzonych przez rodzinę Willisch. Ten smak "zimnych łakoci", przetrwał do dziś.

W 1986 r. na świecie pojawia się syn Państwa Willisch - Robert - który obecnie kieruje rodzinnym lodowym interesem.

 

 

 

W 2013 roku firma przeszła rewitalizację i otworzyła kolejny lokal – tym razem w Pile. W 2019 roku przedsiębiorstwo mogło pochwalić się już liczbą trzydziestu lokali w całej Polsce i produkcją lodów w zamkniętych kubeczkach. Już od 1 maja także w Gostyniu przy ul. Rynek 23 będzie można zasmakować lodów które zadowolą nawet najbardziej wymagających lodożerców.

 

 

- Od 35 lat produkujemy rzemieślnicze lody o niepowtarzalnym smaku. Cały czas, rozwijamy nasze lody, pamiętając jednak o zachowaniu jakości i o tym, by nasze receptury pozostały oryginalne. Nasze lody produkowane są ręcznie. Owoce przebieramy, myjemy i miksujemy a kwaskowość w naszych lodach owocowych uzyskujemy np. dzięki odpowiedniej dawce soku z cytryn - wskazują właściciel firmy "Willisch".

 

 

Solony karmel, mięta z czekoladą, jogurt z musem z czarnej porzeczki, a może wegańska kawa zbożowa z prażonym migdałem? W ofercie Willisch jest ponad 200 unikatowych smaków lodów, w tym lody bez cukru oraz wegańskie.

 

 

 

ZAMÓWIENIA ON-LINE

 

Ważnym i spektakularnym momentem rozwoju Rodzinnej Sieci Lodziarni Wilisch, było wprowadzenie przez firmę sprzedaży lodów on-line, z dostawą w każde miejsce w Polsce. Przedsiębiorstwo rodziny Wilisch jest pionierem tego rodzaju usług w branży lodziarskiej w naszym kraju. - Składając zamówienie klient może np. zaznaczyć opcję "na prezent" i wpisać w odpowiednie pole treść życzeń, a my dołożymy ręcznie wypisaną kartkę z życzeniami od klienta i wyślemy ją pod wskazany przez niego adres - wskazuje Robert Willisch.

 
Fotorelacja

Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl