iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Nowe skrzydło w gostyńskiej "jednyce"

2018-09-05 09:38:04
Zdjęcie: gostyn.pl
W poniedziałek oddano do użytku nowe skrzydło w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Powstało 6 nowych klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, nowe łazienki i szatnie – wszystko przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych uczniów.

Pomysł rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 pojawił się kilka lat temu. Inicjatorem była społeczność szkolna, a za jego realizacją lobbował wieloletni dyrektor Adam Jankowski. Pomysł zyskał merytoryczne wsparcie ówczesnej zastępczyni burmistrza Gostynia Elżbiety Palki i ówczesnego naczelnika Wydziału Oświaty Jerzego Wabińskiego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i wsparciu ze strony radnych w 2016 powstała dokumentacja rozbudowy szkoły, a rok później wiosną gmina Gostyń otrzymała informację o europejskim dofinansowaniu rozbudowy szkoły. Blisko 3,8 mln dotacji z Unii Europejskiej wpłynęło do gminnego budżetu. Budowa kosztowała blisko 5,5 mln zł i trwała prawie 2 lata.

 

Nowo skrzydło „jedynki” wraz z łącznikiem to ponad 900 m² z dwoma kondygnacjami, budynek jest częściowo podpiwniczony. Obiekt rozbudowany został w kierunku południowym. Szkoła zyskała 6 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek wyposażony jest również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy.

 

Poniedziałek 3 września 2018 roku to także pierwszy dzień w pracy nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, którym został Karol Skowronek.

 

 

 

Źródło: gostyn.plCzytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet