iGostyn.pl reklamy
Kultura

Nowoczesne centrum multimedialne w bibliotece

Zdjęcie: Facebook/Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu

W połowie 2023 roku mają zakończyć się prace związane z tworzeniem nowoczesnego centrum multimedialnego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Gostyńska książnica pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kwota dofinansowania wyniosła 1 597 402,00 zł, a całkowita wartość inwestycji to 3 328 902,00 zł. "Mediateka w Gostyniu" ma być gotowa w połowie 2023 roku.
 
 
- Mediateka w Gostyniu to największa inwestycja infrastrukturalna w gostyńskiej kulturze w ciągu ostatnich 30 lat. Dzięki niej na ostatniej kondygnacji budynku biblioteki powstanie nowoczesne centrum multimedialne złożone z: profesjonalnego studia telewizyjnego, wypożyczalni audio, pracowni tabletów graficznych, muzycznej sali odsłuchowej, sali multimedialnej, holoprojekcji, stanowisk rzeczywistości wirtualnej, przestrzeni do edukacji technologicznej, ekologicznej i szeroko pojętej humanistyki. Część rozwiązań programowych i technicznych stosowanych w mediatece będzie unikatowych na skalę Polski i Europy. Inwestycja zostanie zakończona w połowie 2023 rok - wyjaśnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę