iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Nowy aparat RTG na sali operacyjnej

Aparat RTG z ramieniem C służy już pacjentom gostyńskiego szpitala. Wykorzystywany jest na sali operacyjnej w trakcie wykonywanych zabiegów. Wartość sprzętu to prawie 450 000 zł. Większość środków pochodzi ze środków unijnych. Inwestycję współfinansował Powiat Gostyński.

 

Aparat RTG z ramieniem C wykorzystywany będzie do wykonywania radiologicznych badań śródoperacyjnych. W trakcie zabiegów możliwe będzie robienie zdjęć np. nastawianych kości. To nowoczesny aparat cyfrowy – przy dużo mniejszej ilości promieniowania otrzymywany jest obraz o dużo większej jakości. Dawka promieniowania jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsza od dawek stosowanych na sprzęcie starego typu. To rozwiązanie jest niezwykle ważne dla pacjentów, ale też personelu, który w trakcie zabiegów pracuje przy użyciu RTG.

Wartość zakupionego sprzętu to prawie 450 000 zł. 85% tej kwoty pochodzi ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu: ,,Modernizacja bazy diagnostycznej w SPZOZ w Gostyniu”. Wartość całego projektu to ponad 5 mln złotych. Prawie 3,3 mln złotych pochodzi ze środków unijnych. Projekt zakładał zakup tomografu komputerowego, mammografu, aparatu RTG oraz aparatu RTG z ramieniem C. Ponadto zrefundowany został zakupiony w 2021 zestaw endoskopowy.

 
pasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę