iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Nowy ciągnik dla szkoły w Grabonogu

Nowy ciągnik marki Zetor będzie służył uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. To element projektu edukacyjnego, na który powiat gostyński pozyskał środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Symboliczne klucze do nowego ciągnika na ręce dyrektor ZSR w Grabonogu pani Agnieszki Sadzkiej złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 

W ramach projektu w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu zakupione zostaną pomoce niezbędne do wyposażenia pracowni zawodowych dla zawodu technik rolnik i technik architektury krajobrazu. Szkoła otrzymała już ciągnik marki ZETOR Proxima CL 90 o wartości prawie 230 000 zł. Ponadto uczniowie korzystać będą z modelu krowy do nauki dojenia i siewnika. Projekt zakładał także kupno półek warsztatowych i zestawu drobnego wyposażenia (m.in. wiertarki, szlifierki, wyrzynarki, wkrętarki, podnośniki, zestawy kluczy, zestawy śrubokrętów, młot udarowy, klucze i narzędzia specjalistyczne do napraw i obsługi maszyn i ciągników, myjka ciśnieniowa, sprężarka). Szkoła otrzymała już bądź w najbliższym czasie otrzyma także laptop, zestaw oprogramowania, profile gleb modele, próbki gleb polskich plus skała macierzysta, ALKOgogle (służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu ) i SENgogle (służą do demonstracji zmęczenia występującego po pracy przez całą noc lub następującego pod koniec dnia).

Wartość projektu to 394 590,50 zł. Kwota dofinansowania wynosi 355 131,45 zł.

Projekt „Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS (WRPO na lata 2014-2020, działanie 8.3.1.), realizowany jest w okresie 1.06.2022 – 30.06.2023.

 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę