iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Nowy dyrektor szpitala w Gostyniu. Co o nim wiadomo?

Zbigniew Hupało od 16 grudnia pełni funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Jego kandydaturę rekomendowała komisja konkursowa. Uzyskała ona również akceptację Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Zbigniew Hupało jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na Wydziale Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu, specjalizacji: zarządzanie w ochronie zdrowia. Ukończył ponadto studia MBA dla finansistów. Odbył też wiele kursów i szkoleń, m. in. z zakresu zarządzania projektami, zespołem, partnerstwa publiczno-prywatnego czy marketingu. Zdał także pomyślnie egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

 

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Poznańskim Ośrodku Organizacji i Ekonomiki Służby Zdrowia w Poznaniu. Następnie był zastępcą dyrektora ds. administracyjnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Środzie Wlkp. oraz zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych oraz ds. ekonomicznych w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2008 - 2012 pracował w Urzędzie Marszałkowskim, pełniąc funkcję dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom. W latach 2012 – 2015 pracował na stanowisku prezesa zarządu Szpitala Średzkiego Sp. z o.o. Następnie był dyrektorem naczelnym w Szpitalu Wojewódzkim SPZOZ im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze, dyrektorem ds. eksploatacyjno-technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym Sp. z o.o. w Zielonej Górze, wiceprezesem ds. rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego Sp. z o.o. w Zielonej Górze oraz dyrektorem ds. nieruchomości w TEB Edukacja sp. z o.o. w Poznaniu. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa zarządu Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o.

 

Oprócz pracy zawodowej, podejmował wiele inicjatyw o charakterze społecznym. Był członkiem zarządu Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych, zasiadał też w Radzie Społecznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Prowadził wykłady i szkolenia z zakresu organizacji, zarządzania i ekonomiki ochrony zdrowia dla kadry menedżerskiej oraz studentów, m in. Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest także autorem wielu publikacji, m.in. w ,,Gazecie prawnej” dotyczących zdrowia publicznego oraz zarządzania i ekonomiki w ochronie zdrowia.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę