iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Nowy dyrektor ZSO w Gostyniu

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu zostanie Mikołaj Kulczak – wieloletni nauczyciel i pedagog oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie. Komisja konkursowa wzięła pod uwagę dotychczasowe doświadczenie kandydata oraz ciekawą koncepcję funkcjonowania i rozwoju ZSO w Gostyniu. Mikołaj Kulczak swoją pracę rozpocznie najprawdopodobniej w styczniu 2024 r.

W środę 29 listopada odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organu prowadzącego, kuratorium oświaty, rady rodziców, rady pedagogicznej i związków zawodowych spotkała się z dwoma kandydatami – Mikołajem Kulczakiem oraz Mateuszem Matysiakiem. Przedstawili oni koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły, odpowiadali także na pytania komisji. W tajnym głosowaniu nowym kandydatem na dyrektora wybrany został Mikołaj Kulczak.

Mikołaj Kulczak jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem dyplomowanym z 25-letnim stażem pedagogicznym. Od 15 lat pełni funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie. Ma doświadczenie w pracy w szkołach średnich – w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli i Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Jest ekspertem Ministra Edukacji Narodowej w zakresie postępowań egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Jest również egzaminatorem egzaminów maturalnych z historii. Za wdrażanie rozwiązań prawnych w programie pilotażowym MEN dot. pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach odznaczony został Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Przyszły dyrektor w swojej koncepcji funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu wyeksponował obszary dotyczące podnoszenia jakości nauczania, nasilania działań wychowawczych, rozwijania bazy dydaktycznej oraz funkcjonowania w środowisku lokalnym. Będzie również dążył do reaktywacji działalności szkolnego chóru, uczniowskich klubów sportowych, Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu. Dużą wagę przywiązuje także do przyszłorocznej setnej rocznicy powstania szkoły i obchodów z tym związanych. W swojej pracy dyrektora będzie również stawiał na współpracę ze szkołami podstawowymi na terenie powiatu gostyńskiego oraz wymianę międzynarodową.

Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor ZSO w Gostyniu Danuta Niedźwiedzińska przechodzi na emeryturę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kandydaturę musi zatwierdzić Zarząd Powiatu Gostyńskiego. Nowy dyrektor obejmie stanowisko najprawdopodobniej 27 stycznia 2024 r.

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę