iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Nowy mammograf w gostyńskim szpitalu

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Mammograf o wartości ponad 700 000 zł służy już pacjentkom SPZOZ w Gostyniu. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu modernizacji diagnostyki obrazowej w szpitalu, na który Powiat Gostyński otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. Nowy mammograf to prawdziwa rewolucja w diagnostyce – gwarantuje krótsze badania oraz wysoką jakość obrazu badanej tkanki.

 

Powiat Gostyński przeznaczył ponad 5 mln złotych na zakup nowoczesnego sprzętu dla gostyńskiego szpitala. Pierwszym, który został uruchomiony i służy już pacjentkom jest cyfrowy mammograf za ponad 700 tys. zł. Nowy sprzęt to prawdziwa rewolucja w diagnostyce mammograficznej. Wyposażenie w specjalny detektor pozwala na uzyskanie wyjątkowo wysokiej jakości obrazów. Poprzedni mammograf opierał się na obrazowaniu półcyfrowym, co wiązało się z wydłużonym czasem oczekiwania na wyniki oraz ryzykiem utraty jakości obrazów. Nowy sprzęt eliminuje te problemy, zapewniając natychmiastowy dostęp do wyników.

Ponadto nowoczesna konsola ułatwia pracę radiologom, umożliwiając im bardziej precyzyjne opisywanie zmian w tkance piersi. To z kolei przekłada się na szybszą i bardziej dokładną diagnozę. Warto dodać, że nowy sprzęt to doskonała jakość badań i komfort dla pacjentek. Do tej pory badanie trwało ok. 20 minut. Teraz jest możliwe w czasie krótszym niż 3 minuty.

Badania dla pań między 45. a 74. rokiem życia są całkowicie bezpłatne i właśnie ruszają w gostyńskim szpitalu. Zachęcamy do rejestracji telefonicznej pod numer 65 322 68 94 bądź osobistej.

Zakup został zrealizowany w ramach zadania: ,,Modernizacja bazy diagnostycznej w SPZOZ w Gostyniu” dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Wartość całego projektu to ponad 5 mln złotych. Prawie 3,3 mln złotych pochodzi ze środków unijnych. Projekt zakładał zakup tomografu komputerowego, mammografu, aparatu RTG oraz aparatu RTG z ramieniem C. Ponadto zrefundowany został zakupiony w 2021 zestaw endoskopowy z myjnią i wyposażeniem.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę