iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Nowy ośrodek, a w nim rehabilitacja dla seniorów

Zdjęcie: YouTube

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport powstał w wypoczynkowej okolicy Poznania, niedaleko północnej strony Jeziora Kierskiego. To około 15 minut samochodem od centrum. Od piątku, 6 października centrum jest już oficjalnie otwarte.

Takie ośrodki jak Neuroport dają możliwość zadbania o potrzeby osób starszych. Koncentracja na poprawie możliwości ruchowych i ogólnego stanu zdrowia oraz działania terapeutyczne w zakresie procesów poznawczych i sprawności intelektualnej zwiększają dobrostan, zadowolenie i radość z życia seniorów i pacjentów. Jednym z elementów takiego oddziaływania jest również umożliwienie działań twórczych, rozwoju zainteresowań i pasji.

Neuroport to ośrodek rehabilitacji. Nowocześnie wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny z zakresu tzw. robotyki rehabilitacyjnej oraz urządzeń z grupy Sensory-Based Therapy. Wsparcie klasycznej fizjoterapii tego typu sprzętem stwarza dodatkowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi, u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona.

Jednym z takich urządzeń jest Lokomat Pro 6 – umożliwiający reedukację chodu nawet u tych osób, które z powodu choroby utraciły tę funkcję. Regularne treningi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, w stwardnieniu rozsianym, chorobie Parkinsona, czy uszkodzeniu rdzenia kręgowego. Innymi urządzeniami, wykorzystywanymi w ośrodku jest Armeo Spring i Bimeo przeznaczonych do rehabilitacji kończyn górnych oraz Manovo Spring i Rękawica Music Glove do rehabilitacji dłoni. W trakcie terapii pacjent ma możliwość obserwowania wykonywanego ruchu na monitorze w czasie rzeczywistym. Stały podgląd dostarcza precyzyjnych informacji o błędach, dzięki czemu można je na bieżąco korygować i wielokrotnie powtarzać ruch aż do osiągnięcia pożądanego wzorca.

Neuroport oferuje także turnusy rehabilitacyjne.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę