iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Nowy samochód w Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie mogą korzystać z nowego, 9-osobowego auta, przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych. Do placówki trafił samochód marki Volkswagen. Wartość nowego pojazdu to ponad 240 000 zł Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatu Gostyńskiego.

Auto przeznaczone jest do przewozu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie. Samochód jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym wózka inwalidzkiego. Auto służyć będzie dowozowi podopiecznych do specjalistycznych poradni, zakładów, rehabilitacji leczniczej, szpitali, poradni specjalistycznych, urzędów i instytucji.

Koszt zakupu pojazdu to 243 540 zł brutto.  Powiat Gostyński otrzymał dofinansowanie w kwocie 135 000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach ,,Programu wyrównywania szans między regionami III”.

Samorząd Powiatowy skutecznie pozyskuje środki z PFRON. W ostatnich siedmiu latach do jednostek i gmin trafiło łącznie 8 aut przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę