iGostyn.pl reklamy
Z policji

O bezpieczeństwie nad wodą na terenie kąpieliska Cegielnia

Zdjęcie: KPP Gostyń/M. Curyk/KGP
We wtorek gostyńscy policjanci zajmujący się profilaktyka społeczną promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Tym razem spotkali się z wypoczywającymi na terenie kąpieliska Cegielnia w Pępowie, gdzie rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku letniego.

Gostyńscy policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci oraz osoby wypoczywające i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek – na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania. Tym razem nasze działania zostały skierowane do osób wypoczywających na kąpielisku w Pępowie. A to wszystko w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Uczestnicy działań otrzymali ulotki i naklejki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

 

Pamiętajmy, że wypadkom nad wodą sprzyja wysoka temperatura, brawura, alkohol i brak opieki nad dziećmi. Wypoczynek nie zmieni się w tragedię, jeśli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad:

 

1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki.

4. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu.

5. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.

6. Skaczmy "na główkę" tylko na basenach. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

7. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

 

Źródło: KPP Gostyń/M. Curyk/KGPTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę