iGostyn.pl reklamy
Z policji

O cyberprzestępstwach w LO w Gostyniu

Zdjęcie: KPP Gostyń
Zagrożenia w sieci były tematem spotkania policjanta z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu. Funkcjonariusz omówił najczęściej popełniane przez młodzież przestępstwa i wykroczenia. Mówił też o tym, jak zapobiegać takim zdarzeniom lub gdzie się zgłosić w przypadku stania się ofiarą cyberprzestępstwa.

Rozwój technik informatycznych sprawił, ze pojawiły się nowe typy przestępstw, nowe zagrożenia i wyzwania dla organów ścigania przy ujawnianiu i zwalczaniu przestępczości komputerowej. Ofiarą przestępcy może stać się każdy użytkownik sieci. Dlatego zagadnienia związane z cyberprzestępczością to temat, który policjanci poruszają coraz częściej podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Małoletni są informowani o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się w sieci.

 

W „Dzień Bezpiecznego Internetu” asp. szt. Jarosław Godniak spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu. Podczas prelekcji tłumaczył zgromadzonym, że udostępnianie zdjęć, filmików, haseł do różnych kont, adresów oraz danych osobowych może być wykorzystane przez nieuczciwych ludzi , czy internetowych przestępców. Policjant przybliżył też konsekwencje prawne wynikające z popełnienia czynów zabronionych za pomocą mediów elektronicznych. Ponadto omówił zasady bezpiecznego korzystania z internetu i zapewnił uczniów, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.

 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę