iGostyn.pl reklamy
Z policji

Obaj byli nietrzeźwi. Pierwszy miał sądowy zakaz, drugi nie miał uprawnień

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej komendy wyeliminowali kolejnych nietrzeźwych kierujących.

Około godziny 17.00 na trasie Kunowo - Gostyń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni mieszkaniec Gostynia jadąc motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mundurowi ustalili, że motocykl, którym się poruszał nie był jego własnością.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w Pogorzeli na ul. Koźmińskiej. Około godziny 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość pojazdów. Zauważyli zbliżający się z dużą prędkością samochód osobowy marki Ford. Miernik prędkości wykazał 104/50 km/h. Podczas kontroli drogowej 35-letni mieszkaniec gminy Piaski został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat pokazał 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym się poruszał stanowi wspólnotę majątkową.

39- i 35-latek za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara równowartości pojazdu, którym się poruszali.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę