iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

Obchody w ograniczonym zakresie

Zdjęcie: Archiwum
W tym roku majowe obchody uroczystości patriotycznych w gminie Krobia odbędą się w ograniczonym zakresie.

3 maja 2020 r., w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 8:00, w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Krobi odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Wewnątrz krobskiej świątyni w tym czasie mogą przebywać 63 osoby (nie licząc osób sprawujących posługę), stąd alternatywą do osobistego uczestnictwa we mszy św. będzie śledzenie jej transmisji za pośrednictwem strony internetowej krobskiej parafii. W kościele pojawi się tylko jeden poczet sztandarowy, reprezentujący wszystkie inne poczty organizacji społecznych i zawodowych, które każdego roku uczestniczyły we mszy św. z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Również dalsza część obchodów tego wyjątkowego święta odbędzie się bez udziału pocztów sztandarowych, uczniów, delegacji organizacji społecznych i zawodowych, harcerzy, orkiestry oraz pozostałych mieszkańców gminy. Ze względów bezpieczeństwa, pod pomnikiem upamiętniającym rozstrzelanie w 1939 r. mieszkańców Krobi i okolic, wiązankę kwiatów złożą w imieniu mieszkańców przedstawiciele gminnego samorządu. Delegacje, bądź osoby pragnące upamiętnić wszystkich, którzy na przestrzeni wieków walczyli w obronie wartości ujętych w Konstytucji 3 Maja, będą mogły złożyć wiązanki kwiatów w dowolnym momencie dnia.

 

Podobne rozwiązanie przyjęto na 8 maja, kiedy to obchodzić będziemy w naszym kraju Narodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej. Również i tego dnia (o godz. 12:00) delegacja gminnego samorządu złoży w imieniu wszystkich mieszkańców gminy okolicznościowy wieniec, zaś pozostałe osoby i delegacje będą mogły uczynić to w dowolnym momencie dnia.

 

Warto pamiętać o wywieszeniu biało-czerwonych flag, co należy uczynić przed 2 maja, kiedy to obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: krobia.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę