iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


Zamów reklamę - informacje kontaktowe

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Ciekawostki

Obniżenie temperatury w domu podczas upałów - sposoby

2020-06-28 14:06:00

Chociaż tegoroczne lato nie jest tak uciążliwe, jak w ubiegłym roku, to nadal zdarzają się momenty, kiedy upały sprawiają problemy nie tylko na zewnątrz, ale i w naszych domach. Jakie są sposoby na obniżenie temperatury w mieszkaniu w upalne dni?

Nie każdy może sobie pozwolić na montaż kosztownej klimatyzacji, jednak kiedy z nieba leje się żar, to właśnie w mieszkaniu ludzie szukają ucieczki przed gorącem. Co można zrobić, aby obniżyć temperaturę w domu, nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy?

 

Przede wszystkim najlepiej zasłonić wszystkie okna - jeśli to możliwe należy użyć do tego rolet zewnętrznych, które ochronią też szyby przed nagrzaniem. Oczywiście sprawdzą się też zasłony czy rolety wewnętrzne. Dzięki temu promienie słoneczne nie przedostaną się do domu i nie podniosą temperatury w pomieszczeniach.

 

Bardzo istotne jest także to, aby w dzień nie wietrzyć mieszkania! Chociaż może się wydawać, że oczywistym rozwiązaniem na obniżenie temperatury będzie otwarcie okien w rzeczywistości to duży błąd! Nagrzane powietrze, które dostanie się w ten sposób do środka jedynie podniesie temperaturę w domu. Najlepiej pozostawić otwarcie okien na noc, co pozwoli nie tylko przewietrzyć pomieszczenia, ale wpuścić do domu chłodniejsze powietrze.

 

Warto rozstawić w pomieszczeniach wentylatory. Dodatkowo można umieścić przed nimi zmrożone butelki z wodą. Należy pamiętać o tym, aby strumień powietrza z wentylatora nie padał bezpośrednio na domowników, co może przyczynić się do przeziębienia.

 

Kolejnym sposobem będzie umieszczenie w pomieszczeniach przedmiotów mogących nawilżyć powietrze. Dobrym wyjściem okaże się nawilżacz powietrza, ale również bez takiego urządzenia można sobie poradzić, np. poprzez rozwieszenie w domu zmoczonych wodą ręczników, prześcieradeł,  rozstawieniu misek z wodą, czy użyciu spryskiwacza do roślin. 

 

Jeśli to możliwe, dobrze będzie ograniczyć gotowanie do minimum! Lepiej w upalne dni zdecydować się na przygotowanie szybkich dań. Stworzenie czasochłonnego obiadu, kiedy z nieba leje się żar okaże się męczące, a długie gotowanie niewątpliwie przyczyni się do podniesienia temperatury w domu.

 

Kolejną możliwością zminimalizowania nagrzania się mieszkania będzie ograniczenie używania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który generuje ciepło.  
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl