iGostyn.pl reklamy
WZDW

Obwodnica w 2021 roku?

Zdjęcie: wzdw.pl
Wczoraj nastąpiło podpisanie umowy na budowę wyczekiwanej obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434.

Obwodnica miasta będzie miała długość 8,4 km (w tym 1,8 km drogi łączącej nowy przebieg z istniejącym układem drogowym). Jej początek będzie miał miejsce na połączeniu z drogą krajową nr 12 i drogą powiatową nr 4954P, a koniec – na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4939P Gostyń – Krajewice. Nowy przebieg drogi powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca najpierw będzie musiał przygotować projekt, uzyskać wszelkie uzgodnienia i wymagane prawem decyzje, a dopiero potem przystąpi do budowy. Natomiast odcinek drogi łączącej będzie realizowany w systemie „buduj”. 

 

Podstawowy zakres inwestycji obejmie budowę: nowego fragmentu drogi, nowego mostu na rzece Stara Kania, wiaduktu nad linią kolejową PKP, obiektu nad Rowem Bodzewskim, dwupoziomowego, bezkolizyjnego węzła na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12 wraz z wiaduktem, ścieżek pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, elementów bezpieczeństwa ruchu, kanalizacji deszczowej, chodników.

 

Zadanie jest realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego wartość wynosi 116,6 mln zł, w tym 85,5 mln zł stanowi udział UE. Termin realizacji inwestycji to lata 2018-2021.

 

 
Źródło: wzdw.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę