iGostyn.pl reklamy
Z policji

Obywatelska postawa pracownika gostyńskiej komendy

Zdjęcie: KPP Gostyń

29 maja 2022 roku po godzinie 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 434 doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy.

W niedzielny wieczór 29 maja 2022 roku w trakcie czasu wolnego od pracy w sposób godny pochwały zachował się informatyk gostyńskiej komendy. Przemieszczając się w kierunku Rawicza, na terenie powiatu rawickiego w miejscowości Zmysłowo zauważył jadącego motorowerem Romet kierowcę, którego styl jazdy był bardzo niebezpieczny. Motorowerzysta przemieszczał się od jednej do drugiej strony jezdni. Według relacji miał on nawet najechać na pobocze, co spowodowało zachwianie jednośladu. Następnie po kilkuset metrach mężczyzna ten zatrzymał nagle swój skuter co wymusiło na gostyńskim informatyku konieczność ominięcia go aby nie doszło do zderzenia z nim. To zachowanie utwierdziło pracownika gostyńskiej komendy o tym, że kierowca jest nietrzeźwy. Poinformował on o całej sytuacji dyżurnego rawickiej komendy, który niezwłocznie zadysponował patrol we wskazane przez niego miejsce, będąc oczywiście w stałym kontakcie z nim.

 

Po kolejnych kilkuset metrach kierujący Rometem widząc, że nie ma szans uciec zatrzymał swój jednoślad na poboczu. Wtedy to pracownik KPP w Gostyniu wraz z innym uczestnikiem ruchu drogowego ruszyli do mężczyzny, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Motorowerzysta zapewniał, że nie spożywał żadnego alkoholu. Patrolowi Policji tłumaczył natomiast, że ma on nowe opony w swoim skuterze i je „rozgrzewał”. Policjanci nie uwierzyli jednak mężczyźnie i poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu na urządzeniu kontrolno-pomiarowym potwierdził podejrzenia. Rawiccy policjanci doprowadzili 40-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego do Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo motorowerzyście zatrzymano dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych jednośladu. Za popełnione przestępstwo kierującemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu.

 

W dniu 1 czerwca Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu nadkom. Krzysztof Wróblewski złożył w imieniu kierownictwa, wszystkich policjantów, a także pracowników cywilnych informatykowi z KPP Gostyń serdeczne podziękowania za godną naśladowania postawę, którą wykazał się uniemożliwiając kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu motorowerzyście. Podkreślając, że dzięki jego błyskawicznej reakcji nieszczęście nie zamieniło się w tragedię. 

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę