iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plPłytki ceramiczne CERAMEX
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Gostyń

Od lutego czynny żłobek

2021-01-15 12:53:34

Zdjęcie: gostyn.pl
Od pierwszego lutego ma ruszyć pierwszy samorządowy żłobek w Gostyniu.

W Gostyniu powstaje pierwszy samorządowy żłobek, który rozpocznie prace w poniedziałek 1 lutego 2021 roku. Będzie to nowoczesna placówka całkowicie dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci. Obecnie trwają ostatnie przygotowania na przyjęcie maluchów.

 

Żłobek dysponuje 20 miejscami dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia. Placówka czynna będzie od godz. 6.30 do godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. Posiłki dla dzieci w żłobku zapewniać będzie, mieszczące się w tym samym budynku, Przedszkole Miejskie nr 2.

 

Placówką od 1 lutego 2021 roku kierować będzie Edyta Karolczak, która karierę zawodową rozpoczęła w jednym z poznańskich żłobków, a od ponad 2 lat kieruje żłobkiem w Karolewie. Posiada wyższe wykształcenie i spełnia wszystkie wymogi stawiane w polskim prawie dyrektorom żłobków.

 

W 2020 roku gmina wyremontowała poddasze budynku Szkoły Muzycznej. Po remoncie powstały tam m.in. toalety dostosowane do potrzeb dzieci, bawialnia, sala do leżakowania, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze socjalne dla personelu, a także biura dla administracji. Zakupiono 20 łóżeczek, a także dwa sześcioosobowe wózki dla najmłodszych. Żłobek został wyposażony w sprzęt elektroniczny przydatny do zabaw, w tym zabaw edukacyjnych z dziećmi, zamontowany został m.in. magiczny dywan, tablica interaktywna, rzutnik wraz z odtwarzaczem dvd.

 

Przypomnijmy, że w roku 2020 gmina Gostyń pozyskała unijne dofinansowanie na uruchomienie pierwszego samorządowego żłobka w Gostyniu. Projekt wyceniony na blisko ponad 900 tys. zł zakłada uruchomienie i dofinansowanie działania nowej placówki opiekuńczej dla dzieci do 3 roku życia przez 21 miesięcy. Wcześniej gmina pozyskała ponad 600 tys. zł na utworzenie i wyposażenie nowego żłobka. Pieniądze pochodziły z rządowego programu „Maluch+”.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: gostyn.plSKŁADY BUDOWLANE CZAJKA


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl