iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Od maja ograniczenie korzystania z wody

Zdjęcie: Archiwum
Jak informuje Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelach Wielkich, od 1 maja wprowadza się ograniczenie korzystania z wody do celów innych niż socjalno-bytowe oraz hodowli zwierząt.

Mając na względzie niski stan wód w studniach na ujęciach obsługiwanych przez Związek, brak opadów, występowanie wysokich temperatur powietrza i utrzymującą się suszę, która stała się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi, a także dla bezpieczeństwa publicznego i przeciwpożarowego Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich z dniem 1 maja 2020r. wprowadza ograniczenia korzystania z wody z wodociągu gminnego, m.in. do podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych, trawników, klombów, boisk sportowych, innych terenów zielonych i upraw rolnych, mycia samochodów na własnej posesji czy napełniania basenów przydomowych i oczek wodnych.

 

Uprzejmie prosi się o korzystanie z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych oraz w celach hodowli zwierząt. Braki wody na poszczególnych Stacjach Uzdatniania Wody objawiają się obniżonym ciśnieniem wody w sieciach wodociągowych, co może doprowadzić do przerw w dostawie wody. Ponadto niskie ciśnienie wody w sieci niesie za sobą zagrożenie braku wody w hydrantach przeciwpożarowych.

 

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich zwrócił się do Gmin o podjęcie stosownych uchwał, stanowiących prawo miejscowe na terenie danej gminy.

 

Powyższe ograniczenie obowiązuje aż do odwołania, które ukaże się na stronie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.

Źródło: mzwik.comTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę