iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Od poniedziałku okresowe utrudnienia

Od poniedziałku 20 listopada 2023 roku czekają na nas w Gostyniu kolejne okresowe utrudnienia komunikacyjne.

Na skrzyżowaniu ulicy Nad Kanią z ulicą Europejską rozpoczną się prace remontowe. W efekcie czasowo nie będzie możliwy wyjazd z ulicy Nad Kanią, ani też wjazd na nią z tego skrzyżowania. Ulica Europejska pozostanie przejezdna podczas prac, ale kierowcy będą musieli dostosować się do oznakowania i zwiększyć ostrożność na odcinku, na którym działać będą drogowcy. Zmiany nastąpią również w komunikacji miejskiej i podmiejskiej.


Prace związane z przebudową polegać będą na zmianie pochylenia poprzecznego w obrębie tzw. tarczy skrzyżowania. Istniejące pochylenia poprzeczne - daszkowe na ulicy Nad Kanią zmienione zostaną na jednostronne, tak aby na drodze głównej, czyli ulicy Europejskiej, zachowany był płynny przejazd. Z uwagi na zmianę pochyleń w obszarze skrzyżowania, konieczne będzie rozebranie krawężników i ponowne ich ułożenie. Podobnie należało będzie rozebrać nawierzchnię ścieżek pieszo-rowerowych i wysp z kostki brukowej i dostosować wysokościowo do skorygowanej niwelety.
Umowa przewiduje, że prace zostaną zrealizowane do połowy grudnia. Wykonawcą robót będzie spółka Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud.


Informację o okresowych zmianach w komunikacji miejskiej i podmiejskiej znaleźć można tutaj.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę