iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Zdrowie

Oddział paliatywny w gostyńskim szpitalu

2021-02-01 14:52:20

Nowy oddział paliatywny od 18 stycznia funkcjonuje w szpitalu w Gostyniu. Do dyspozycji pacjentów przygotowano pięć sal trzyosobowych oraz jedną izolatkę. Kierownikiem oddziału została Barbara Smereka - Gacek. Świadczenie usług w zakresie opieki paliatywnej jest możliwe dzięki wybudowaniu nowego skrzydła szpitala, na który powiat gostyński pozyskał środki unijne. Odział znajduje się na jego ostatnim piętrze.

Odział paliatywny w przeciwieństwie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego może również przyjmować osoby cierpiące na nowotwory. Do tej pory w powiecie nie funkcjonował podobny oddział, a zapotrzebowanie na tego typu świadczenia są duże. Wyposażony jest w pięć trzyosobowych sal oraz izolatkę. Jego kierownikiem została Barbara Smereka – Gacek, specjalista chemioterapii nowotworów, onkologii klinicznej i medycyny paliatywnej. Pełniącym obowiązki pielęgniarza oddziałowego jest Maciej Tomczak. Nowo powstającemu oddziałowi zapewniono pełną kadrę medyczną. Znajdują się już na nim pierwsi pacjenci.

 

Przypomnijmy, w 2017 roku powiat gostyński złożył do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wniosek na rozbudowę szpitala. Zakładał on wybudowanie nowego skrzydła lecznicy. Zgodnie z założeniami projektowymi na parterze budynku znajdować mają się poradnie specjalistyczne, pierwsze i drugie piętro służy istniejącym oddziałom: wewnętrznemu i chirurgii ogólnej. Powstała tam również centralna sterylizatornia (pierwotnie sfinansowana miała zostać ze środków własnych powiatu, jako koszt niekwalifikowalny, ostatecznie uzyskała 80% dofinansowania z programu rządowego). Na ostatnim piętrze budynku planowany był oddział paliatywny. Kilka tygodni temu SPZOZ w Gostyniu uzyskał kontrakt na świadczenie usług w zakresie medycyny paliatywnej. Od 18 stycznia oddział rozpoczął działalność.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl