ARiMR

Odtwarzanie potencjału produkcji rolnej

Odtwarzanie potencjału produkcji rolnej

W trybie ciągłym – od 3 stycznia do 30 grudnia 2022 r. – rolnicy, którzy ponieśli straty w gospodarstwach w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych lub ASF, mogą składać wnioski o wsparcie na Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

Wnioski należy składać w biurach powiatowych lub oddziałach regionalnych ARiMR. Można to zrobić osobiście, przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP. Terminem końcowym naboru jest 30 grudnia 2022 r.

O dofinansowanie można wystąpić, gdy starty w gospodarstwie, czyli w uprawach rolnych i zwierzętach gospodarskich, miały miejsce w roku, w którym jest składany wniosek lub w co najmniej jednym z 2 poprzednich lat i wyniosły przynajmniej 30 proc. średniorocznej produkcji rolnej z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiła szkoda – z pominięciem roku o najwyższej i najniższej produkcji w gospodarstwie. Starty te muszą dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Natomiast w przypadku wystąpienia ASF w gospodarstwie o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał w drodze decyzji zabicie świń lub zniszczenie ich zwłok, a w dniu jej wydania zwierzęta, których dotyczyła, stanowiły co najmniej 30 proc. trzody chlewnej posiadanej przez rolnika.

Więcej na stronie internetowej ARiMR.


Źródło: ARiMR




Czytaj również

mag-bull
KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
ubojnia gola
POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę