iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Odwołano imprezy, zamknięto kilka instytucji

Zdjęcie: Archiwum
Gmina Gostyń w trosce o wspólne bezpieczeństwo i w ramach profilaktyki koronawirusa zdecydowała o odwołaniu zajęć dodatkowych w miejskich instytucjach, koncertów, a także o zamknięciu na okres minimum dwóch tygodni (do 25 marca 2020 roku) kina, krytej pływalni wraz z siłownią, a także Środowiskowego Domu Samopomocy i Dziennego Domu „Senior+”. Decyzję podjęto, by zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Gmina zdecydowała się na podjęcie działań profilaktycznych po wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskim, a także po otrzymaniu sygnałów płynących z rządu. W gminnych szkołach lekcje odbywać się będą zgodnie z planem do czasu podjęcia innych decyzji przez władze centralne.

 

W poczuciu odpowiedzialności za wspólne dobro od dzisiaj (tj. 11 marca 2020 roku) nie odbędą się żadne zajęcia dodatkowe w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gostyniu, Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń i Muzeum w Gostyniu. Odwołane zostają także seanse w gostyńskim kinie, planowane na najbliższe 14 dni (do 25 marca 2020 roku) koncerty i wydarzenia. Zamknięte dla zajęć dodatkowych po południu zostaną także hale sportowe przy gminnych szkołach oraz miejski stadion i kręgielnia.

 

Czynne będą biura wszystkich miejskich instytucji, w tym także magistrat. Miasto rekomenduje mieszkańcom zachowanie daleko posuniętej ostrożności, unikanie skupisk ludzi, dbanie o częste mycie rąk i ograniczenie kontaktów towarzyskich. Dotychczasowa wiedza dotycząca koronawirusa pokazuje, że najbardziej narażone są osoby w wieku starszym, stąd decyzja o zamknięciu Dziennego Domu „Senior +”. Władze samorządowe apelują do osób starszych o, jeśli to możliwe, pozostanie w domu, by uniknąć ewentualnego zarażenia. A rodzinom, a także sąsiadom o zadbanie o seniorów w tym zrobienie zakupów.

 

- Pierwsze samorządy podjęły podobne decyzje już dzisiaj. Zdecydowaliśmy, że wolimy dmuchać na zimne, bo profilaktyka - mimo że utrudni nam codzienne życie - jest zdecydowanie łatwiejsza niż późniejsza walka z chorobą. Jak pokazuje przykład włoski trzeba przeciwdziałać jak najwcześniej i to właśnie staramy się teraz robić. Na razie nasze szkoły i przedszkola działać będą według planu, tu czekamy na decyzje centralne. Podjęliśmy trudną decyzję, ale w obliczu groźby epidemii zdecydowaliśmy się zachować odpowiedzialnie - informował wczoraj o swojej decyzji burmistrz Jerzy Kulak.

 

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę