iGostyn.pl reklamy
Z policji

Oferowali sprzedaż węgla, wpadli w ręce policjantów

Zdjęcie: KPP Gostyń

W dniu 27 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego gostyńskiej komendy dokonali zatrzymania oszustów na tzw. węgiel.

- W okresie od 12 stycznia 2023 roku do 27 stycznia 2023 roku policjanci KPP Gostyń otrzymywali zgłoszenia o pojeździe na nietutejszych tablicach rejestracyjnych, którym przemieszczają się mężczyźni oferujący sprzedaż węgla. Mężczyźni Ci udając się do losowych miejscowości naszego powiatu chodzili od domu do domu i oferowali zakup opału - podaje KPP Gostyń.

W trakcie oferowania węgla na terenie miejscowości Ostrowo udało im się przekonać do zakupu jedną z mieszkanek. Mężczyźni ci zawarli z kobietą ustną umowę na zakup trzech ton opału. Chcąc aby kobieta uwierzyła, że otrzyma całość zamówienia mężczyźni rozładowali na jej posesji 500 kg węgla, pobierając od niej pieniądze w kwocie 6500 zł. Pomimo upływu czasu kobieta nie otrzymała zamówionego węgla. W związku z powyższym gostyńscy kryminalni przyjęli od niej zawiadomienie dotyczące oszustwa.

27 stycznia do dyżurnego jednostki wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców miejscowości Łęka Wielka. Zgłoszenie to dotyczyło mężczyzn, którzy oferują węgiel chodząc od posesji do posesji. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy niezwłocznie udali się na miejsce ujawnili pojazd renault z trójką mężczyzn. Wymienieni tłumaczyli policjantom, że oferują do sprzedaży opał. Zastanawiającym dla interweniujących policjantów był fakt, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowała się niewielka ilość kruszcu a mężczyźni tego dnia nie przeprowadzili jeszcze żadnej transakcji. Z uwagi na podejrzenie, że to właśnie wymieniona trójka mężczyzn dokonała oszustwa 12 stycznia 2023 roku gostyńscy policjanci dokonali ich zatrzymania. W trakcie czynności w KPP Gostyń do zaplanowania i przeprowadzenia przestępstwa oszustwa przyznał się 52-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna składając wyjaśnienia w wymienionej sprawie tłumaczył się brakiem pracy i chęcią łatwego zarobku. Mężczyzna wyrządzoną szkodę naprawił w całości.

Za popełnione przestępstwo z art. 286§1 KK mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę