iGostyn.pl reklamy
Z policji

On pijany, ona - z sądowym zakazem kierowania rowerami

Dwoje rowerzystów, ujawnionych w minioną sobotę na terenie powiatu gostyńskiego, nie uniknie kary. Mężczyzna jechał rowerem z 1,5 promila alkoholu w organizmie, kobieta poruszała się jednośladem mimo sądowego zakazu.

W sobotnie popołudnie 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, jadący rowerem przez Elżbietków w gminie Pogorzela, został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim. Okazało się, że cyklista jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 64-latka.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, tj. w sobotę 18 listopada br., policjanci z Posterunku Policji w Poniecu podczas patrolowania ulicy Krobskiej zauważyli rowerzystkę. Kontrola drogowa wykazała, że 55-letnia mieszkanka pow. rawickiego posiada sądowy zakaz kierowania rowerami. Za niestosowanie się do wyroku sądu kobieta będzie musiała ponieść konsekwencje. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę