W sobotnie popołudnie 64-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, jadący rowerem przez Elżbietków w gminie Pogorzela, został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim. Okazało się, że cyklista jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 64-latka.
Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Tego samego dnia, tj. w sobotę 18 listopada br., policjanci z Posterunku Policji w Poniecu podczas patrolowania ulicy Krobskiej zauważyli rowerzystkę. Kontrola drogowa wykazała, że 55-letnia mieszkanka pow. rawickiego posiada sądowy zakaz kierowania rowerami. Za niestosowanie się do wyroku sądu kobieta będzie musiała ponieść konsekwencje. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Poprzednia
Następna