iGostyn.pl reklamy
Rekrutacja

Ósmoklasisto, pamiętaj, że ZSTO w Krotoszynie czeka na Ciebie!

2020-05-13 09:05:00
Kończysz szkołę podstawową? Zastanawiasz się co dalej? Skorzystaj z niepowtarzalnej oferty Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Krotoszynie! Już od września nowe kierunki. Sprawdź, jakie!

 

 
 I NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA MŁODZIEŻY 
 
 I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM   DLA MŁODZIEŻY   ZA DARMO 
 
 NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA 
 I STOPNIA DLA MŁODZIEŻY   ZA DARMO 
 
 NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA 
 II STOPNIA 
Gwarantują naukę w systemie jednozmianowym i dobrą atmosferę. Budynki szkolne są przystosowane do osób niepełnosprawnych ruchowo. Nauka odbywa się w małych grupach od 10 do 22 osób w klasie. I co najważniejsze odbywa się bez opłat!
 
Uczniowie odbywają naukę w bardzo dobrze wyposażonym budynku. W każdej sali znajdują się już nie tylko projektory, ale także monitory interaktywne i wizualizery. Szkoła posiada trzy pracownie komputerowe.
 
Z wyposażenia do kształcenia zawodowego praktycznego placówka oferuje swoim uczniom:
 • pracownię elektryczną i mechaniczną z tablicami rozdzielczymi, tokarką, tokarko-frezarką CNC
 • pracownię mechatroniczną z drukarką 3D, linią automatyki przemysłowej, stanowiskami pneumatyki i sensoryki
 • warsztat samochodowy
 • pracownię logistyki i rachunkowości
 
W najbliższych latach szkoła przeniesie się do nowego i najnowocześniejszego budynku w mieście.
 
 
 
 
  NIEPUBLICZNE TECHNIKUM  
  DLA MŁODZIEŻY  
 
  
 
 
TECHNIK MECHATRONIK – Absolwent technikum na kierunku technik mechatronik będzie przygotowany do dalszego kształcenia na poziomie politechnicznym. Absolwent posiada umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą, używaną w urządzeniach i aparaturze diagnostycznej i pomiarowej, projektowania, sterowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz zarządzania procesami technologicznymi. Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie i sprzęt w postaci stanowisk mechatronicznych, pneumatycznych, elektrycznych, sterowania i informatycznych. Placówka ma dobre kontakty z dużymi firmami, które poszukują pracowników w tym zawodzie. Nawiązała także współpracę z dużymi międzynarodowymi firmami, by oferować w nich możliwość płatnych staży.
 
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - to kierunek dla uczniów  ze smykałką techniczną, pragnących poznać tajniki budowy i eksploatacji samochodów, interesujących się motoryzacją. Szkoła posiada ośrodek egzaminacyjny OKE i warsztat samochodowy. Po ukończeniu kierunku technik pojazdów samochodowych każdy absolwent może ubiegać się o tytuł "Diagnosty samochodowego".
 
Od września 2020 r. ZSTO uruchamia nowe kierunki dedykowane zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopaków. Są to:

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI - Technik rachunkowości był dotychczas nauczany tylko w szkołach policealnych. Obecnie młodzież ma szansę zyskać umiejętności tzw. "małego księgowego", co pozwala skutecznie wzbogacić umiejętności poprzez studia lub podjąć od razu po szkole interesująca pracę.

TECHNIK LOGISTYK - Oczekiwany zawód zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopców. Pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności w obrębie transportu, magazynowania zapasów i szeroko pojętej logistyki towarów oraz usług z tym związanych.
 
TECHNIK ELEKTRYK - Jest to jeden z 12 kierunków wskazanych przez Ministra Edukacji Narodowej ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa w prognozie szczególne potrzebnych zawodów na krajowym rynku pracy. Zawód ten, zgodnie z opublikowaną w październiku prognozą, będzie należał do najbardziej poszukiwanych w Polsce.
 
 

 

 I NIEPUBLICZNE
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 
 DLA MŁODZIEŻY 

 

 
 
Szkoła oferuje następujące rozszerzenia:
 • język angielski + malarstwo i rzeźba + rysunek + grafika
 • komputerowa + historia sztuki
Organizowane są zajęcia przygotowujące do studiów na politechnice i uczelniach artystycznych, a także zajęciach dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego.
W ramach lekcji WF: basen, crossfit, sala gimnastyczna, nordic walking i trawiaste boisko sportowe. Ponadto wyjazdy i zajęcia plenerowe - zajęcia w Akademii Sztuk Pięknych.
 
 
 NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA 
 I STOPNIA DLA MŁODZIEŻY 
 
    
Dla wszystkich uczniów organizowane są darmowe kursy na prawo jazdy. 
Niepubliczna Branżowa Szkoła I stopnia w Krotoszynie kształci w wielu zawodach szkolnictwa branżowego:
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • stolarz, 
 • elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • ślusarz,
 • fryzjer,
 • kierowca-mechanik,
 • elektryk,
 • sprzedawca,
 • magazynier-logistyk,
 • elektronik,
 • kucharz,
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, 
 • piekarz, 
 • cukiernik, 
 • operator obrabiarek skrawających, 
 • tapicer, 
 • i w wielu innych.

			

Uczniowie mają status „młodocianych pracowników” i praktyczną naukę zawodu odbywają w zakładach pracy, jako zajęcia praktyczne. Pracodawcami są głównie zakłady rzemieślnicze oraz inne firmy usługowo-produkcyjne. Zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się w małych grupach wielozawodowych.

Po zakończeniu trzyletniego cyklu nauki, szkoła zapewnia możliwość zdobywania tytułu technika oraz wykształcenia średniego w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w niepublicznej branżowej szkole II stopnia (BS II). Uczniowie Niepublicznej Branżowej Szkoły I stopnia dla Młodzieży (BS I) po trzech latach kształcenia zdobywają tytuł czeladniczy, a po pięciu latach od rozpoczęcia kształcenia w BS I zdobywają tytuł technika w zawodzie oraz wykształcenia średnie. Jest to okres czasu identyczny z pięcioletnim technikum. Tytuł technika w zawodzie jest odpowiednikiem tytułu mistrza w zawodzie.

 

 REKRUTACJA WSTĘPNA 
 2020/2021 JUŻ TRWA! 
 

 

Liczy się kolejność składania podań. Przyjdź, zobacz, zastanów się. Z uwagi na tworzone, bardzo małe oddziały (od 12 do 22 osoby), aby sprawnie przeprowadzić proces zapisów, uruchomiono rekrutację wstępną.
Chętne osoby mogą już teraz wyrazić chęć wyboru kierunków w szkole. Konieczne dokumenty to podanie oraz w Branżowej Szkole I Stopnia, możliwość odbywania zajęć praktycznych jako pracownik młodociany. Jest to najlepszy czas na podejmowanie decyzji o następnym kroku w życiu. 
 
 
 
Drodzy Rodzice i przyszli Uczniowie,
Z uwagi na zaistniałą sytuację zachęcamy do składania podań w formie elektronicznej. Na stronie szkoły (link powyżej) został uruchomiony system rekrutacji elektronicznej. Po złożeniu podania niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem udzielając szerszych informacji na temat szkoły, wymaganych dokumentów, kierunków, praktyk zawodowych lub zajęć praktycznych.
Jesteśmy cały czas dostępni przez sekretariat online. 
 
 
 
 
 

 

:
Źródło: *Artykuł sponsorowany


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet