iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Otwarto klasę przygotowawczą dla uczniów z Ukrainy

22 młodych Ukraińców od dziś rozpoczęło naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. W utworzonej dla nich klasie przygotowawczej nacisk położono na naukę języka polskiego. Oprócz niego, uczniowie będą kształcić się w przedmiotach ogólnokształcących. Dziś poznali szkołę oraz otrzymali plecaki wraz z wyposażeniem.

 

Według oficjalnych danych, na terenie powiatu gostyńskiego schronienie znalazło kilkadziesiąt dzieci z Ukrainy, uczących się do tej pory w szkołach ponadpodstawowych. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu specjalnie dla nich utworzono klasę przygotowawczą. Jej celem jest przystosowanie obywateli Ukrainy do nauki w polskim systemie edukacji. Uczniom w czasie lekcji towarzyszyć będzie pomoc nauczyciela biegle mówiąca w języku ukraińskim. W siatce programowej duży nacisk położony będzie na naukę języka polskiego. Oprócz tego, w planie lekcji pojawią się takie przedmioty jak język angielski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia, a także rotacyjnie, w mniejszym wymiarze, chemia, fizyka czy informatyka.

 

W poniedziałek 28 marca odbyło się spotkanie informacyjne, na którym uczniowie poznali program nauczania oraz wychowawcę klasy. Oprócz tego mieli możliwość zwiedzenia szkoły. Na dobry początek otrzymali także plecaki wraz z wyposażeniem. W powiecie gostyńskim powitał ich Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Życzył im powodzenia na nowej ścieżce edukacyjnej, podkreślając, że klasa przygotowawcza została utworzona, by pomóc uczniom z Ukrainy w aklimatyzacji w Polsce. Takie rozwiązanie umożliwi też szybszą naukę języka polskiego.

 

Uczniowie z Ukrainy mają możliwość kontynuowania nauki w trybie zdalnym. Mogą również zapisywać się do polskich szkół. Do klasy przygotowawczej w ZSO w Gostyniu uczęszczać będą 22 osoby w wieku 15-18 lat. Być może dołączą do nich kolejni kandydaci.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę