iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Otyłość, to pandemia XXI wieku! Jak z nią walczyć?

- Otyłość, to pandemia XXI wieku. To realny problem, z którym zmaga się coraz większa liczba osób - w tym dzieci. A my staramy się z tym walczyć - mówi Aleksandra Kaźmierczak, przedstawiciel cateringu dietetycznego 5 Posiłków Dziennie w Jarocinie dostarczającego dietę pudełkową do niemal 3900 miejscowości w całej Polsce w tym do Gostynia i okolic. 

Dane nie pozostawiają żadnych złudzeń. Przez dwa lata "zamknięcia" w domu przybyło nam średnio 6 kg! Nawyki żywieniowe Polaków uległy ogromnym zmianom - niestety na gorsze. Świadczy o tym nie tylko wzrost wagi, ale także zwiększona sprzedaż fast foodów, wyrobów cukierniczych, alkoholu oraz gotowych produktów, które są mocno przetworzone i zawierają ogromne ilości substancji konserwujących, barwników czy zagęszczaczy.

 

 

Przyczyn otyłości jest wiele, m.in. obciążenia genetyczne, czynniki społeczne i psychologiczne oraz stałe przyjmowanie leków. W zastraszającym tempie rośnie jednak liczba osób, u których powodem tej choroby cywilizacyjnej jest spożywanie zbyt dużej ilości kalorii i lenistwo. Stres, siedzący tryb pracy, życie w biegu - często jemy w "międzyczasie" i niestety, ale zwykle są to bardzo nieregularne posiłki, które możemy dostać w najbliższym sklepie na rogu.

Złe odżywianie w połączeniu z brakiem aktywności fizycznej, to sprawdzony przepis na otyłość. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie tylko "nadprogramowe kilogramy" i konieczność zakupienia sukienki w większym rozmiarze. Otyłość jest chorobą przewlekłą i często prowadzi do znacznie poważniejszych chorób np. choroby sercowo-naczyniowej.


- Naszą misją w 5PD jest edukować na temat zdrowego odżywiania. Staramy się przemycać wiedzę - między innymi - na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Pokazujemy, że zdrowe jedzenie może być smaczne i nie musi być nudne, że to nie tylko surowe warzywa i kurczak z ryżem. Promujemy zdrowy styl życia, zwiększamy świadomość szczególnie wśród młodych osób i wiemy, że przynosi to skutki, bo nasza liczba klientów rośnie - to osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie i wiedzą, jak ważne jest przy tym utrzymanie odpowiedniej, pełnowartościowej diety - mówi Weronika Siudzińska, główny dietetyk cateringu 5 Posiłków Dziennie. 
 

 

- Pandemia oraz inflacja zmieniły niemal każdy obszar naszego życia. Jeszcze niedawno catering dietetyczny był postrzegany jako coś luksusowego i drogiego. Obecnie najczęstszy feedback, jaki dostajemy, to zaskoczenie, że słynne "pudełka" wychodzą, przy obecnych cenach produktów w sklepach taniej, niż gotowanie w domu. Pieniądze to jedna kwestia, ale najważniejsze jest zdrowie i to ono najczęściej przekonuje ludzi do rozpoczęcia przygody z cateringiem - dodaje Paweł Jóźwik, właściciel 5PD.pl z Jarocina.


Dla naszych Czytelników, którzy również chcą zadbać o zdrowie, przygotowaliśmy specjalny kod GOSTYN na diety. Kod można zrealizować na stronie 5pd.pl do 30 listopada 2022 r. Daje on rabat 30% na wybrane diety. 

 

Wartą uwagi nowością w ofercie firmy jest dieta Basic - to pakiet posiłków na cały dzień już od 44,90 zł.

 

 

Źródło: *Artykuł sponsorowanypasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę