iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Pamiętaj, utworzenie korytarza życia jest Twoim obowiązkiem!

Zdjęcie: policja.pl

Niestety, okres wakacyjny to nie tylko wypoczynek, ale także intensywna prac służb ratunkowych. W okresie letnim dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, w których priorytetem nie tylko jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ale przede wszystkim jak najszybsze udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Przypominamy! Utworzenie korytarza życia, to Twój obowiązek!

O ile na terenie miasta kierowcy nie mają dużego problemu z utworzeniem korytarza życia o tyle na drogach ekspresowych, czy autostradzie nie potrafią stosować się do obowiązujących przepisów.


Prawo o Ruchu Drogowym od 2019 roku nakłada na kierujących obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu jednak nie wszyscy stosują to w praktyce. Mandat za takie wykroczenie nie jest jednak tak dotkliwy jak myśl o tym, że swoim zachowaniem mogliśmy przyczynić się do utraty czyjegoś życia lub zdrowia. Służby ratunkowe niejednokrotnie borykały się z utrudnionym dojazdem do miejsca wypadku, co w rezultacie skutkowało udzieleniem znacznie opóźnionej pomocy. W przypadku obrażeń zagrażających życiu liczy się każda sekunda!

Kierowco, jeśli droga, którą jedziesz zaczyna się korkować to zjedź do  krawędzi jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie czekaj aż usłyszysz sygnały dźwiękowe służb ratowniczych. Pamiętaj, aby pozostawiona przestrzeń między pojazdami umożliwiała nie tylko przejazd w jedną stronę, ale umożliwiła również bezpieczną drogę powrotną. Niedopuszczalnym jest zawracanie i wychodzenie z pojazdów.

Warunki atmosferyczne, szczególnie oślepiające słońce, nie sprzyja kierowcom, a mokra nawierzchnia od intensywnych opadów deszczu utrudnia wykonanie bezpiecznie manewrów w przypadku pojawienia się zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Milicz - oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleńskipasek reklama


Czytaj również


PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN


Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę