iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

Parada zabytkowych pojazdów rolniczych

Już 15 sierpnia odbędą się dożynki powiatowe ,,Dobre Smaki Powiatu”. Częścią tego wydarzenia będzie parada zabytkowego sprzętu rolniczego i nie tylko! Widowisko rozpocznie się o godz. 9.30. Start korowodu w Grabonogu. Meta na polu za Świętą Górą.

 

Dożynki powiatowe ,,Dobre Smaki Powiatu” to wydarzenie dla całych rodzin, promujące rodzimych producentów i tradycję, w tym także rolniczą. W czasie dożynek można zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego – nowoczesnego, przygotowaną przez firmę Toral. Od kilku lat swoje eksponaty prezentuje również Jan Marcinkowski, którego pasją jest restauracja starych maszyn rolniczych.

W dniu dożynek, o godz. 9.30 z Grabonoga ruszy parada zabytkowych maszyn rolniczych i nie tylko! Przejedzie ona przez Grabonóg, Podrzecze, ulicę Wrocławską w Gostyniu, Rynek, ulicę Nad Kanią, Europejską aż do Bazyliki od strony Drzęczewa. W korowodzie udział weźmie kilkadziesiąt odrestaurowanych pojazdów. Finał będzie miał miejsce na polu za Bazyliką Świętogórską (w kierunku Drzęczewa). Odbędzie się tam wystawa nowoczesnego i zabytkowego sprzętu. Pasjonaci zapowiadają też wiele atrakcji związanych z tradycyjnym rolnictwem.

Organizatorem dożynek jest Kongregacja Oratorium Świętego Filipa Neri w Gostyniu, powiat gostyński oraz gmina Piaski.

 
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę