iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Pęknięta rura - poszukiwania źródła wycieku

Pęknięta rura od wody może spowodować wiele kosztownych szkód, odczujemy też to przy rachunku za wodę. Jak rozpoznać, że mamy wyciek wody?

Zacznijmy od sprawdzenia wodomierza. Jeśli wszystkie kurki od wody są zakręcone, nikt nie puszcza wody, a mimo to wodomierz się obraca to niestety mamy problem, bo gdzieś następuje wyciek.

 

Warto wówczas zakręcić zawór wody, co ograniczy nie tylko szkody powodowane przez wyciekającą wodę, ale i opłaty związane z rachunkiem za wodę.

 

W celu sprawdzenia, czy wyciek nie następuje w instalacji grzewczej należy obserwować manometr. Konieczność dopuszczania wody będzie oznaczała, że właśnie instalacja jest źródłem wycieku.

 

Skoro wiemy już, że coś jest nie tak, to należy znaleźć miejsce awarii. W Internecie znajdziemy podpowiedź, że w celu lokalizacji problemu możemy wykorzystać geofon lub kamerę termowizyjną, co pozwoli na ustalenie źródła wycieku bez konieczności wcześniejszego kucia. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że jeśli wyciek jest niewielki, a ściana czy posadzka gruba, wynik może okazać się niemiarodajny.

 

W ustaleniu miejsca wycieku pomocna może okazać się obserwacja ścian i posadzki. Jeśli zauważymy na nich mokre miejsca, można właśnie tam szukać problemu.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę