iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Gostyń

Pięć psów przetrzymywanych w złych warunkach

2020-09-25 13:35:55

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe
Strażnicy miejscy ukarali mieszkankę Gostynia mandatem w najwyższym możliwym wymiarze kary w oparciu o przepisy ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Kobieta przetrzymywała psy w bardzo złych warunkach.

We wrześniu 2020 roku strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o złych warunkach, w jakich przetrzymywane są psy na jednej z posesji w Gostyniu. Gminni stróże prawa podjęli niezwłocznie interwencję.

 

Na miejscu okazało się, że na wskazanej posesji znajduje się 5 psów, które istotnie przetrzymywane są w bardzo złych warunkach: w kojcach znajdowały się duże ilości odchodów, co świadczyło o braku sprzątania od kilku miesięcy, zwierzęta miały ograniczony dostęp do świeżej wody i karmy; dwa psy były w złej kondycji fizycznej i wymagały podjęcia leczenia weterynaryjnego. Właścicielka posiadała książeczkę zdrowia tylko jednego psa. Z wpisów w niej wynikało, że zwierzę nie posiada aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie.

 

Kolejnego dnia strażnicy pojawili się na posesji w ramach rekontroli. Towarzyszył im inspektor ds. ochrony zwierząt Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Noe". Do tego czasu właścicielka przeniosła 4 psy do nowych, większych i czystych kojców, w których miały dostęp do świeżej wody oraz karmy, a także do legowiska. Jeden pies został przeniesiony do kojca na zewnątrz. Właścicielka uzupełniła także szczepienia przeciwko wściekliźnie i założyła książeczki zdrowia pozostałym zwierzętom. W czasie kontroli inspektor ds. ochrony zwierząt wydał zalecenia dotyczące natychmiastowego podjęcia leczenia dwóch psów, powiększenia kojców i wyposażenia ich w drewniane budy, a także przygotowania wygrodzonego wybiegu dla psów, który pozwoli im na swobodny ruch.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: gostyn.pl


Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl