iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Krobia

Pięknieje budynek po gazowni

2020-09-24 12:09:00

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
Piękniej budynek po dawnej gazowni w Krobi. Powstaje tam Krobskie Centrum Usług Społecznych.

Coraz bliżej zakończenia budowy Krobskiego Centrum Usług Społecznych (KCUS), które zlokalizowane będzie na terenie dawnej gazowni przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Krobi.

 

Odnowiony budynek obecnie zachwyca m. in. wykonaną elewacją zewnętrzną, dachem, zamontowanymi panelami fotowoltaicznymi, stolarką okienną i drzwiową. Wszystkie te elementy zostały dobrane tak, by były ze sobą spójne i podkreślały walory obiektu. Z kolei dotychczas niszczejące pomieszczenia dawnej gazowni przyjmują nowe funkcje i wygląd. W budynku znajdują się m.in. mieszkania chronione dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, łazienki, korytarze, hol, pomieszczenia Klubu Seniora, winda, gabinety, sale i pracownie. W większości pomieszczeń zakończono już prace związane z wykończeniem podłóg (w zależności od rodzaju pomieszczenia są to płytki podłogowe lub wykładzina PCV), ścian (okładziny z płytek lub powłoki malarskie) oraz sufitów.

 

Budowa Krobskiego Centrum Usług Społecznych, z którego korzystać będą przede wszystkim osoby starsze i z niepełnosprawnością, realizowana jest dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez gminę Krobia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w ramach konkursu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 9: Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, Działanie 9.1. Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną, Poddziałanie 9.1.2. Infrastruktura społeczna).


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: Facebook/Gmina KrobiaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl