iGostyn.pl reklamy
Rekrutacja 2022

Pielęgniarstwo – misja i zawód z przyszłością

Zawód pielęgniarki należy do niezwykle trudnych profesji, które wymagają nie tylko dużej wiedzy medycznej, ale i też ciągłego dokształcania się. Bardzo ważny jest więc wybór odpowiedniej uczelni, która pozwoli zarówno na poznanie teorii, jak i na wykorzystanie jej później w praktyce. Wszystko to zapewnia Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. To placówka o bardzo nowoczesnym podejściu do zawodu pielęgniarki. 

Uczelnia w Jarocinie oferuje studia I stopnia w trybie stacjonarnym, studia uzupełniające z tytułem licencjata dla pielęgniarek po liceach i studium medycznym oraz studia podyplomowe. Tym, którzy myślą o tytule magistra, szkoła umożliwia kontynuację kształcenia na studiach II stopnia w Dąbrowie Górniczej.

Największą zaletą placówki jest przede wszystkim jej kadra dydaktyczna, która posiada ogromne doświadczenie akademickie i praktyczne. Wielu spośród wykładowców posiada stopnie i tytuły naukowe, dodatkowo z racji na zawodowy charakter studiów pielęgniarskich, są wśród nich również nauczyciele zawodu, będący doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach.Studenci WSPS poza zajęciami dydaktycznymi i praktycznymi w murach uczelni, odbywają wymagane praktyki zawodowe w szpitalach w Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Śremie, Kaliszu, Koninie, Środzie Wielkopolskiej oraz w Wolicy. To, co wyróżnia placówkę jarocińską, to możliwość przeprowadzania zajęć praktycznych w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w Dąbrowie Górniczej. To nic innego, jak „szpital w miniaturze”, gdzie przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze uczą się na specjalnych symulatorach i fantomach. To bardzo nowoczesna forma prowadzenia zajęć. Studenci mają do czynienia z naturalnymi reakcjami i odruchami człowieka, z parametrami i funkcjami życiowymi prawdziwych organizmów. Uczą się na nich zabiegów opiekuńczych, pielęgniarskich i medycznych. Jarociński wydział posiada w pełni przygotowane sale: geriatryczną, internistyczną oraz pediatryczną. W gabinetach znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny, który staramy się na bieżąco uzupełniać tak, aby była dostosowana do najnowszych wytycznych i standardów.

W szkole do dyspozycji studenci mają również przestronną salę ćwiczeń wyposażoną w fantomy przeznaczone do trenowania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Fantomy posiadają moduł QCPR, czyli technologię pozwalającą na śledzenie i kontrolowanie poprawności wykonywanego treningu za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Aplikacja pokazuje szczegółowy zakres głębokości i tempa ucisków oraz ilości i objętości wykonywanych oddechów. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią jakość szkolenia, a dzięki informacji zwrotnej pozwala na większe zaangażowanie studentów oraz zwiększa realizm treningu.

Całość warunków do zdobywania wiedzy wieńczy biblioteka naukowa wyposażona w książki i podręczniki ze wszystkich dziedzin medycyny oraz elektroniczny księgozbiór.

Jarociński Wydział stale się rozwija. Obok trzyletnich pielęgniarskich studiów licencjackich, kształcą się studenci na studiach pomostowych, podczas których dzięki decyzjom Parlamentu Europejskiego już pracujące i doświadczone pielęgniarki mają możliwość uzyskania tytułu licencjata w dziedzinie pielęgniarstwa.

Uczelnia prowadzi kształcenie także w ramach studiów podyplomowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki: zarządzanie placówkami w ochronie zdrowia, geriatria z gerontologią, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zarządzanie zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia, nadzór sanitarno-epidemiologiczny, prawo w ochronie zdrowia. Rozpoczyna już nabór na nowy kierunek wspomnianych studiów, jakim jest dietetyka kliniczna. Rozważana jest możliwość kształcenia online w ramach tych studiów. Władze uczelni planują wkrótce otwarcie kolejnych kierunków studiów licencjackich.

Studenci I roku stacjonarnych studiów licencjackich na pytanie: „Dlaczego Jarocin?”, wyjaśniają, że stypendia socjalne i naukowe, możliwość naukowej działalności w ramach Koła Naukowego „Florencja”, bardzo kompetentna oraz wyrozumiała kadra, przemili pracownicy szkoły to tylko niektóre plusy tej placówki, zachęcając do inwestycji w swoją przyszłość właśnie w tej uczelni.

Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie ma swoją siedzibę przy ulicy Wrocławskiej 79 B, dysponuje dużym parkingiem oraz warunkami, które sprawiają, że studiowanie tutaj jest przyjemnością.

Pielęgniarstwo to nie tylko zawód, to także swoiste powołanie, dlatego zarówno wykładowcy jak i kadra zarządzająca starają się, żeby kształtować wśród naszych studentów pożądane przez społeczeństwo wartości i postawy etyczne, które są niezbędne w realizacji tego pięknego i odpowiedzialnego zawodu.

WSPS w Jarocinie stawia na rozwój trudnej profesji, ale dającej gwarancję zatrudnienia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 


 KURS KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY (KPP) 

Ogłaszamy zapisy na Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
KPP jest zaawansowanym kursem z dziedziny Ratownictwa Medycznego pozwalającym za uzyskanie najwyższego możliwego stopnia "Ratownika". Szkolenie kierowane jest do członków pogotowia WOPR, GOPR, TOPR, pracowników Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy Policji, Wojska Wolskiego i Straży Miejskiej. 
Zajęcia odbywać się będą w dogodnych dla wszystkich terminach.
 
  • Miejsce szkolenia:
    Wydział Medyczno- Społeczny WSPS w Jarocinie, ul. Wrocławska 79 B,
  • Cena kursu:
    KPP 500 zł plus opłata za egzamin państwowy 150 zł
Chętnych prosimy o kontakt  telefoniczny pod numerem 603 449 062
lub mailowy 
jarocin@wsps.pl 
Źródło: *Artykuł sponsorowanyTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę