iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plPłytki ceramiczne CERAMEX
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Pieniądze dla gmin na modernizację dróg

2021-05-11 09:05:00

Powiat gostyński przekaże w tym roku gminie Gostyń 950 tys. zł, a gminie Krobia 400 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację dróg strategicznych z punktu widzenia powiatu i jego mieszkańców, m.in. budowę łącznika ulic Leszczyńska – Podgórna, ścieżki pieszo-rowerowej na odcinkach: Gostyń – Kunowo, Żychlewo – Krobia i Krobia – Kuczynka oraz rewitalizację przestrzeni infrastrukturalnej w Krobi. Kolejne środki zostaną przekazane w przyszłym roku.

- Zarząd Powiatu Gostyńskiego przyjął rekomendacje dotyczące proponowanych kierunków przeznaczenia środków na własne zadania inwestycyjne oraz na dofinansowanie zadań inwestycyjnych realizowanych przez gminy z terenu powiatu gostyńskiego. Dokument został również przedstawiony radnym oraz burmistrzom i wójtom z terenu powiatu gostyńskiego. Zgodnie z jego zapisami powiat wspierać będzie finansowo strategiczne inwestycje drogowe, uwzględniające ponadgminne rozwiązania (nowa lub modernizowana droga łączyć się będzie z drogą wyższego rzędu, w ramach zadania przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej, lub powstanie ścieżka pieszo-rowerowa) - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

 

W oparciu o propozycję Zarządu, Rada Powiatu Gostyńskiego na sesji 28 kwietnia podjęła decyzję  o przekazaniu z budżetu na 2021 rok  950 tys. zł na inwestycje realizowane przez gminę Gostyń.  750 tys. zł przeznaczone będzie na budowę łącznika ulic Leszczyńska – Podgórna. Ponadto kwotą 200 tys. zł wesprze budowę ścieżki rowerowej (w tym mostu) do Kunowa.

Zgodnie z deklaracjami, kolejne 750 tys. zł na budowę łącznika ulic Leszczyńska – Podgórna Rada Powiatu Gostyńskiego przekaże gminie Gostyń w przyszłym roku.

 

Ponadto z tegorocznego budżetu powiat gostyński wesprze modernizację dwóch ważnych odcinków drogowych na terenie gminy Krobia. 200 tys. złotych przekazanych zostanie na zadanie: "Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Krobi – budowa i przebudowa gminnych ciągów komunikacyjnych ulic Poznańskiej, Polnej, Targowej oraz łącznika ulic: Polnej, Targowej, Kobylińskiej". Zgodnie z deklaracjami, w roku 2022 samorząd powiatowy dołoży jeszcze 600 tys. zł do tej inwestycji.

 

Kolejne 200 tys. zł w tym roku oraz 400 tys. zł w przyszłym powiat gostyński przekaże gminie Krobia na budowę ścieżek pieszo-rowerowych w ciągu drogi wojewódzkiej 434 na odcinkach Żychlewo – Krobia i Krobia – Kuczyna.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl