iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Pierwsze mieszkanie wspomagane w Poniecu

Zdjęcie: poniec.pl
W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego mieszkania wspomaganego w Poniecu.

Mieszkanie wspomagane powstało w ramach realizowanego projektu “Nie jesteśmy sami - kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z gminy Poniec".


Mieszkanie wspomagane w formie mieszkania wspieranego służyć będzie osobom starszym, w szczególności osobom niesamodzielnym i wymagającym wsparcia w formie usług opiekuńczych. Usługa ma charakter pobytu stałego. Osoby, które zostaną objęte tą formą wsparcia będą mogły korzystać z pomocy w formie usług opiekuńczych, usług asystenckich lub specjalistycznych usług opiekuńczych, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Nadzór nad mieszkaniem  sprawował będzie pracownik socjalny z Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu. 

 

Odpowiedzialny on będzie za koordynację działań o charakterze związanym z bezpośrednim zarządzaniem lokalem, prowadzeniem treningów wspierających aktywność osób w mieszkaniu wspomaganym, monitorowanie poziomu funkcjonowania społecznego i stanu zdrowia mieszkańców, a także wspieranie mieszkańców w rozwiązywaniu problemów.Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniósł 205.753,19 zł. Przy czym na jego realizację przyznano dofinansowanie w wysokości 122.308,16 zł.Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu oraz środkom własnym udało się:

  • zainstalować centralne ogrzewanie gazowe,
  • przeprowadzić gruntowny remont pięciu pokoi, jednej łazienki, korytarza,
  • utworzyć drugą łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych,
  • wyremontować i w pełni wyposażyć kuchnię, pełniącą także funkcję pokoju dziennego (jadalni),
  • zakupić podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego, a także sprzęt RTV.


W budynku została także wykonana nowa instalacja elektryczna i elewacja zewnętrzna. Zadbaliśmy także o zagospodarowanie terenu wokół budynku, aby mieszkańcy mogli spędzać czas na świeżym powietrzu.

Źródło: poniec.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę