iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pierwszy uciekł z miejsca zdarzenia, obaj mieli promile w organizmie

Zdjęcie: OSP Krobia

W sobotę 29 stycznia 2022 roku na terenie powiatu gostyńskiego miejsce miały dwie kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Pierwsza z nich około godziny 13.00 na obwodnicy Krobi zakończyła się dla 38-letniego kierowcy Seata w rowie. Sprawca tego zdarzenia – 40 letni Gruzin kierujący Oplem z nieznanych przyczyn oddalił się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Po ponad kilometrze porzucił on swoje auto i zaczął ucieczkę na piechotę. Dzięki dobrej znajomości miejscowości policjanci gostyńskiej drogówki zatrzymali mężczyznę. Wtedy też poznali powód ucieczki mężczyzny. Był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu wydychanym powietrzu. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, ucieczkę mężczyzny oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu mężczyznę zatrzymano. W czasie gdy policjanci ruszyli w pościg za czterdziestolatkiem zastęp Straży Pożarnej udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz umożliwił mu opuszczenie auta. Na szczęście dla trzydziestoośmiolatka całe zdarzenie zakończyło się ogólnymi potłuczeniami. Obywatel Gruzji za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

 

Tego samego dnia o godzinie 17:30 dyżurny gostyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu. 24-letni mieszkaniec gminy Krobia nie dostosowując prędkości do panujących warunków ruchu drogowego uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki VW kierowanego przez 33-letnią mieszkankę gminy Gostyń. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż sprawca kolizji „wydmuchał” 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sytuacji gostyńskim policjantom nie pozostało nic innego jak zatrzymać prawo jazdy kierującego a następnie sporządzić dokumentację procesową. Za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed Sądem.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę