iGostyn.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Pierwszy weekend jesieni z Dniami Karpia

Zdjęcie: dnikarpia.barycz.pl
Tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Karpia coraz bardziej się rozkręcają. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się w najbliższy weekend.

Kolacja Rybna "Ryba do syta"

  • 24 września, Gospoda 8 ryb, Ruda Sułowska 20

Jeśli jesteś smakoszem ryb słodkowodnych i chciałbyś zdegustować je w różnych kulinarnych odsłonach, to zapraszamy Cię do Gospody 8 Ryb. Podczas kolacji królować będą świeże ryby pochodzące z naszej tradycyjnej hodowli - pyszne i zdrowe bogactwo Doliny Baryczy. Menu degustacyjne skomponowane z 8 gatunków pokazuje jak zaskakująco mogą smakować milickie ryby, przyrządzone na wiele sposobów przez naszych szefów kuchni. Zapraszamy do Gospody, która mieści się w samym sercu kompleksu Ruda Sułowska, która będzie idealnym miejscem, by poznać Stawy Milickie i smaki tutejszych ryb.

 

Nocne zwiedzanie zamku w Żmigrodzie

  • 24 września, Zespół pałacowo-parkowy w Żmigrodzie, ul. Parkowa, Żmigród

Wieczorne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie, połączone z rekonstrukcjami historycznymi i koncertem autorskich ballad na lirze korbowej Anny i Włodzimierza Ranoszek. Po zamku oprowadzi nas przewodnik w stroju z epoki. W trakcie zwiedzania spotkamy ducha księżnej Hatzfeldt, Napoleona, szwedzkiego generała oraz austriackich obrońców zamku z czasów wojny 30-letniej. Dowiemy się również co wspólnego ma smok ze Żmigrodem, a nawet spróbujemy go znaleźć! Wydarzenie przygotowane razem z Milicką Grupą Rekonstrukcyjną.

 

Kolacja Rybna

  • 24 września, Restauracja Parkowa, ul. Piłsudskiego

Wyborna uczta podczas której serwowane będą dania z ryb ze Stawów Milickich. Nasze menu zaskoczy najbardziej wybrednych smakoszy. Na stołach królować będą oczywiście dania z karpia, ale będzie można skosztować również jesiotra czy suma. Na naszym poczęstunku pojawią się też dania z dziczyzny. Wieczór urozmaicą: zabawa taneczna, konkursy i loterie, a możliwość spróbowania lokalnych produktów.

 

 

Biesiadne Rykowisko z Karpiowymi niespodziankami

  • 24 września, Folwark Jeździecki Jurand, Przygodziczki

Dla gości przygotowana jest wiata biesiadna z ogniskiem i grillem oraz noclegi w Gościnnym Domku.
Atrakcją w maju są żabie gody, zaś we wrześniu i październiku rykowisko ... wielu sympatyków przyrody uznaje to wydarzenie za jeden z najciekawszych spektakli przyrody. Rykowisko, czyli okres godowy jeleni, rozpoczyna się w połowie września i trwa około 4 tygodnie. Impreza rozpoczyna się w piątek, a kończy w sobotę po śniadaniu. Na uczestników, oprócz biesiady przy ognisku,czekać będą zabawy i quizy związane z tematyką łowiecką i rybołówstwem. Jeśli nam się poszczęści, rano będziemy świadkiem niezwykłego spektaklu.

 

Wycieczka po najciekawszych atrakcjach Doliny z regionalnym lunchem

  • 25 września, Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, Jarosława Dąbrowskiego 3

Na przystanku KOŁO KOM, z kuchnią z natury, czekać będzie na Ciebie lunch na bazie produktów lokalnych certyfikowanych znakiem „Dolina Baryczy Poleca”. Bilet upoważnia również do bezpłatnego wstępu do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem, gdzie zgromadzonych zostało ponad 6 tys. szklanych ozdób choinkowych zachwycających kształtami i kolorami. Na stronie www.kom.edu.pl w zakładce "wycieczki rodzinne" znajdują się do wyboru trasy: rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej, rowerowa przez lasy i stawy oraz piesza po atrakcjach Milicza. Do każdej trasy kompletujemy kreatywny przewodnik – grę terenową z zadaniami i łamigłówkami. Na przystanku KOŁO KOM w Fish Trucku do wykorzystania jest bon o wartości 30 zł na dania z menu. Bilet można wykorzystać w każdy weekend września (sobota i niedziela w godz. 11:00 – 18:00).

 

Śladami Sapiehów i Czartoryskich po Dolinie Baryczy - wycieczka objazdowa z przewodnikiem

  • 25 września, Milicz, dworzec PKP, Milicz, ul. Wojska Polskiego

Wycieczka objazdowa busem na trasie: Milicz - Cieszków - Jutrosin - Milicz. Podczas wyprawy poznamy nie tylko przyrodę, ale również pamiątki historyczne po dwóch wielkich rodach i ożywione postacie z historii. Odwiedzimy trzy unikalne świątynie: drewniany kościół w Trzebicku, barokowy kościół dworski w Cieszkowie oraz kościół w Jutrosinie - arcydzieło sztuki Młodej Polski. Zwiedzimy także Muzeum Regionalne w Jutrosinie i zobaczymy zamek Czartoryskich. Ponadto czeka nas spotkanie z Konfederatami Barskimi w czasie potyczki z wojskami carskimi na Sindrach. Wydarzenie przygotowane razem z Milicką Grupą Rekonstrukcyjną.

 

Bryczką z ornitologiem w krainie stawów

  • 25 września, Niesułowice, Niesułowice ul. Szosowa

Przejazd bryczkami przez stawy Kompleksu Stawno w Rezerwacie Stawy Milickie. W trakcie przejażdżki zaplanowano obserwacje przyrody, opowieści o historii i tradycjach regionu oraz poczęstunek. Przez cały czas będzie z Wami ornitolog, który chętnie odpowie na każde pytanie. Dodatkowo, dla uczestników przygotowaliśmy lornetki.

 

Więcej informacji na temat każdego z tych wydarzeń i możliwości wzięcia w nich udziału znajdziecie na stronie Dni Karpia.

 

O całości tego przedsięwzięcia oraz szczegółowy program na ponad dwa miesiące wydarzeń w poniższym artykule. Z pewnością, każdy najdzie coś dla siebie. Zachęcamy do udziału!

 

Ruszamy z Dniami Karpia. Będzie się działo!

Źródło: dnikarpia.barycz.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę