iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pierwszy z blisko 1 promilem, drugi aż z 2,5 promila

W Nowy Rok w ręce policjantów wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy miał blisko 1 promil alkoholu, drugi aż 2,5 promila.

Pierwszy z nich, przed godziną 7.00 jechał samochodem osobowym marki Honda ulicą Gostyńską w Piaskach, gdzie został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi wyczuli od 40-letniego kierującego pojazdem woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
 
Do kolejnego zatrzymania pijanego kierującego doszło w Gostyniu około godziny 8.00. Policjant z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego będąc na ulicy Poznańskiej zauważył Mercedesa, którego sposób jazdy wzbudził jego podejrzenia. Policjant zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą Mercedesa siedział 38-letni mieszkaniec gminy Piaski. Kierujący miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jemu także zostało zatrzymane prawo jazdy.
 
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę