iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pieszy bezpieczny na drodze po zmroku

Zdjęcie: Archiwum
Coraz wcześniej zapada zmrok, kierowcy czasem w ostatniej chwili dostrzegają pieszych na drodze. Wystarczy jeden moment, aby doszło do tragedii. Policja apeluje, aby zadbać o własne bezpieczeństwo.

Pieszy, który idzie po zmroku poboczem drogi bez tzw. odblasku jest praktycznie niewidoczny dla kierowców pojazdów. Czasami jest dostrzegany w ostatniej chwili, ale nie ma gwarancji, że pojazd w porę wyhamuje lub go ominie.

 

Dlatego każdy pieszy, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym nie tylko powinien, ale jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

Przypominamy, że pieszy ubrany w ciemny strój widoczny jest przez kierowcę z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Dodatkowe metry pozwolą kierowcy odpowiednio zareagować.

 

Odblask kosztuje kilka złotych. Warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo. Wystarczy przedmiot odbijający światło w formie opaski, kamizelki, czy zawieszki. Nie wstydźmy się ich używać.

 

Wobec osób, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tej kwestii policjanci będą stosować postępowanie mandatowe. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego może zostać ukarany mandatem do 100 zł.

 

 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę