iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Piknik Czyściochowej Akademii już 22 czerwca w Sokolnikach w powiecie wrzesińskim

Pokaz Teatru Baniek Mydlanych, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, gry i zabawy ruchowe, a przede wszystkim spotkanie z bohaterami z Czyściochowa – to wszystko już w przyszłą środę w Sokolnikach. Piknik dla dzieci to nagroda dla tamtejszej szkoły podstawowej za najaktywniejszy udział w Czyściochowych Mistrzostwach organizowanych przez Rossmanna w ramach Czyściochowej Akademii. Wyróżnienie zdobyli wychowankowie placówki, ale zaproszenie na imprezę jest skierowane do wszystkich dzieci i rodziców z okolic. Wstęp wolny!

 

Czyściochowa Akademia to projekt Rossmanna skierowany do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3). Jego celem jest wsparcie wychowawców, nauczycieli i rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci. A jak edukacja najmłodszych to tylko poprzez zabawę, dlatego przygotowaliśmy ponad 300 stron z zabawami, grami czy zagadkami. W ciągu roku szkolnego zostały one pobrane 20 tysięcy razy! Dodatkową atrakcją i motywatorem do tego, by podejmować aktywności były Czyściochowe Mistrzostwa, w ramach których placówki za podejmowane działania dostawały punkty. Premiowaliśmy relacje z przeprowadzenia zajęć, organizacji świąt higienicznych, udział w konkursach, ale również dzielenie się informacjami o programie z innymi nauczycielami, placówkami i rodzicami. Swój udział w tej rywalizacji mogli mieć także rodzice, którzy przez miesiąc mogli wspierać placówki swoimi głosami. Łącznie otrzymaliśmy 3 000 zgłoszeń do Mistrzostw z placówek i prawie 45 tysięcy oddanych głosów rodziców. Spośród przedszkoli i szkół, które wzięły udział w rywalizacji, wyłoniliśmy najaktywniejszych 6. Nagrody w postaci organizacji pikniku z Czyściochami są tym atrakcyjniejsze, że są one skierowane do całej społeczności lokalnej, a przedszkole czy szkoła wystąpi nie tylko jako beneficjent, ale i dumny gospodarz imprezy.

 

Z województwa wielkopolskiego chęć udziału w rywalizacji zgłosiło 46 szkół. Trzecie miejsce, (spośród wszystkich 402 zgłoszonych w całej Polsce do Czyściochowych Mistrzostw) zajęła szkoła podstawowa w Sokolnikach. To właśnie na terenie tej placówki odbędzie się piknik, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców okolic.

 

Data: 22 czerwca. Godzina: 10:00-13:30. Adres: Sokolniki (powiat wrzesiński), ul. Leśna 1a.

 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji:

  • Pokaz Teatru Baniek Mydlanych - wyjątkowy spektakl, podczas którego bańki mydlane zamieniają się w magiczny pył lub bańkowe ciasto
  • Konkursy z nagrodami - przygotowaliśmy czyściochowe upominki oraz zestawy produktów, które zamienią codzienną higienę w czystą zabawę
  • Animatorzy w strojach bohaterów Czyściochowa, z którymi dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcia (niedaleko sceny będzie nawet specjalna ścianka żeby poczuć się jak prawdziwa gwiazda)
  • Występy artystyczne
  • Gry i zabawy ruchowe

 

Wcześniejsze pikniki odbyły się w Czudcu i Lecce (województwo podkarpackie), a także w Klęczanach (województwo małopolskie) i Gaworzycach (dolnośląskie). Wygląda na to, że dzieci z tych okolic mają wyjątkowo udane zakończenie roku szkolnego. Pełen ranking Czyściochowych Mistrzostw dostępny jest na stronie Czyściochowej Akademii KLIK.

 

Źródło: *Artykuł partnerapasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę