iGostyn.pl reklamy
Straż pożarna

Płonął zbiornik z paliwem i przyczepa kempingowa

Zdjęcie: KP PSP Gostyń/kpt. W. Wybierała

Dziś w nocy, ok. godz. 2.00 w miejscowości Dąbrówka doszło do pożaru zbiornika z paliwem oraz przyczepy kempingowej. Straty szacuje się na 20 tys. zł.

- 30 listopada 2022 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu wpłynęła informacja o pożarze zbiornika z paliwem na terenie jednego z przedsiębiorstw w miejscowości Dąbrówka. Dyżurny zadysponował zastępy straży pożarnej, które po dotarciu na miejsce zdarzenia, potwierdziły wcześniejsze informacje. Ze względu na duże płomienie i zagrożenie dla sąsiadujących budynków, Kierujący Działaniem Ratowniczym polecił zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Na palący się zbiornik z paliwem oraz przyczepę kempingową strażacy podali 2 prądy gaśnicze wody oraz 2 prądy gaśnicze piany ciężkiej. Łącznie działania trwały ponad 2h - podaje st. kpt.  M. Nyczka z KP PSP Gostyń


Straty zostały oszacowane na ok. 20 tys. zł. W działaniach na miejscu zdarzenia brało udział 7 zastępów - po 2 z JRG Gostyń i OSP Borek Wlkp., OSP Piaski, OSP Godurowo oraz OSP Zalesie.

Źródło: KP PSP Gostyń/st. kpt. M. Nyczka
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę