iGostyn.pl reklamy
Z policji

Po pijaku przyjechali na stację paliw, uciekli z kluczykami

Policjanci z Gostynia przedstawili zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, zatrzymanemu dzięki obywatelskiej postawie dwóch mieszkańców Gostynia. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

4 lutego br. około godziny 23.00 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostyńskiej jednostki Policji otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Z relacji świadków wynikało, że na teren stacji paliw przyjechało dwóch mężczyzn. Gdy wysiedli z Toyoty, ich sposób poruszania się wskazywał na to, że są nietrzeźwi. Mężczyźni nie mogli utrzymać równowagi.

 

 

Obserwowało to dwóch mężczyzn, 36 i 32-letni mieszkańcy Gostynia, którzy bez chwili zwłoki postanowili zabrać nietrzeźwym kluczyki od pojazdu. Ich zdecydowana reakcja spotkała się z agresją ze strony pijanych mężczyzn, którzy uciekli z kluczykami w stronę ulicy Fabrycznej.

 

 

Policjanci zatrzymali ich kilkanaście metrów od stacji benzynowej. Okazało się, że Toyotą kierował 26-letni obywatel Ukrainy, obecnie przebywający w Gostyniu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Dochodzeniowcy z Gostynia przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.   

 

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa dwóch mieszkańców Gostynia, którzy nie pozostali obojętni widząc pijanego kierującego pojazdem. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę