iGostyn.pl reklamy
KPP Gostyń

Pod osłoną nocy spuszczał paliwo z tirów

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci Wydziały Kryminalnego zatrzymali 29-letniego obcokrajowca, który kradł paliwo z samochodów. Mężczyzna pod osłoną nocy „spuszczał” paliwo z stojących na parkingu tirów. Jego łupem padło 1250 litrów oleju napędowego. Za dokonanie kradzieży może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

W połowie grudnia 2023 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony telefonicznie o kradzieży paliwa. Sprawca ukradł łącznie 1000 litrów oleju napędowego z baków dwóch samochodów ciężarowych stojących na parkingu w Piaskach. W tym czasie kierowcy pojazdów odpoczywali po długiej trasie i nic nie słyszeli.

Do kolejnej kradzieży paliwa doszło 9 stycznia br. Sposób działania sprawcy był taki sam jak w przypadku poprzednich kradzieży. Sprawca działając pod osłoną nocy, „spuścił” paliwo z baku stojącego na parkingu w Piaskach tira. Tym razem ukradł 250 litrów oleju napędowego.

Zaangażowanie kryminalnych i ich wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do sprawcy kradzieży. 29-letni obcokrajowiec został zatrzymany w miejscu zamieszkania w powiecie krotoszyńskim.

Podejrzany wskazał policjantom 30 litrowe plastikowe kanistry z kradzionym paliwem, które zostawił w lesie. Kryminalni odzyskali część łupu. 29-latek ukradł łącznie 1250 litrów paliwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 7,500 złotych.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty kradzieży. Przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę