iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pod wpływem alkoholu i narkotyków. W weekend wpadło czterech kierujących

W miniony weekend gostyńscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu gostyńskiego czterech kierujących pojazdami. Troje z nich prowadziło w stanie nietrzeźwości, a kolejny wybrał się na przejażdżkę po narkotykach. Jeden z kierowców dodatkowo nie miał uprawiań.

W piątkowy wieczór 54-letnia rowerzystka została zatrzymana do kontroli drogowej w Poniecu na ul. Bojanowskiego. Policjanci wyczuli od niej alkohol. Mieszkanka powiatu rawickiego miała 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 44-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mając 2,2 promila alkoholu jechał osobowym Fordem ulicą Powstańców Wielkopolskich w Pępowie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę około godziny 15.00 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada, do którego doszło w Goli. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego jadąc czterokołowcem wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze i uderzył w budynek. Alkomat wykazał u mężczyzny 1,3 promila alkoholu w organizmie. 34-latek został przetransportowany do szpitala. Odpowie za kierowanie pokazem w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Tego samego dnia około 23.30 w Poniecu na ul. Rydzyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który podróżował BMW. Kierowca był trzeźwy ale, zdaniem funkcjonariuszy, jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem potwierdziło podejrzenie policjantów.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę