iGostyn.pl reklamy
Z policji

Pod wpływem narkotyków, z cofniętymi uprawnieniami uciekał przed policją

Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierujący pomimo zakazu sądowego i nietrzeźwy kierowca osobówki – to podsumowanie pierwszego w tym roku długiego weekendu. Pamiętajmy, że nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujących pojazdami może doprowadzić do tragedii na drodze.

06 stycznia na ul. Olejniczaka w Gostyniu policjantki z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymały do kontroli drogowej 70-letniego kierującego Oplem. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

07 stycznia policjanci prowadzili pościg za kierującym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będąc w Szczodrochowie zauważyli pojazd, który przekracza prędkość. Pomiar wykonany urządzeniem kontrolo - pomiarowym wykazał 72km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Mundurowi wydali sygnał do zatrzymania pojazdu, który kierujący BMW zignorował. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca wjechał na posesję gdzie został zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, który decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto badanie testerem na obecność narkotyków dało wynik pozytywny. Jeśli badanie krwi kierowcy potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie za prowadzenie auta pod ich wpływem. Mężczyzna odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości, niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W niedzielę 08 stycznia wieczorem w Bułakowie policjanci z Posterunku Policji w Borku Wlkp. zauważyli Peugeota, który jedzie całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej okazało się, że znajduje się pod działaniem alkoholu. 40-letni mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. miał niespełna promil w organizmie. Czeka go sprawa w sądzie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę