iGostyn.pl reklamy
Z policji

Podał się za pracownika firmy i wziął opony

Zdjęcie: Archiwum
Zarzut oszustwa usłyszał 39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który wprowadził w błąd pracowników jednej z firm i wyłudził od nich opony samochodowe. Mężczyzna został zatrzymany dwa dni później podczas próby ponownego wyłudzenia opon. Oszust usłyszał już zarzuty, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony przez kierowniczkę jednej z miejscowych firm, że nieznany jej mężczyzna usiłuje wyłudzić opony do samochodu osobowego. Z jej relacji wynikało, że dwa dni wcześniej ten sam człowiek podając się za pracownika przedsiębiorstwa, które u nich zaopatruje się w towar, wyłudził osiem opon samochodowych i napinacz paska na łączną kwotę blisko 2.300 zł.

 

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili treść zgłoszenia i zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Już na samym początku rozmowy z mundurowymi mężczyzna przyznał się do winy i opowiedział, co zrobił z wyłudzonymi towarami.

 

Okazało się, że wyłudzone opony sprzedał w innej firmie za kwotę 700 złotych, natomiast napinacz paska wykorzystał do naprawy swojego auta.

 

39-latek usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa, podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśniania. Za czyny, których się dopuścił kodeks karny przewiduje karę pozbawiania wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali część wyłudzonego towaru.

 

 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę