iGostyn.pl reklamy
Z policji

Podpalił zboże zapalniczką, oddalił się i oglądał ogień

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci zatrzymali 37-letniego podpalacza, sprawcę pożaru zboża na pniu w Karolewie. 

19 lipca kilka chwil po godzinie 12:00 na terenie miejscowości Karolew w powiecie gostyńskim doszło do pożaru zboża na pniu.

 

Pracujące na miejscu zastępcy straży pożarnej gasiły pożar zboża na pniu oraz balotów siana na obszarze 6,8 hektara. Straty w wyniku pożaru poniosło pięciu rolników z terenu powiatu gostyńskiego. Szacowana wartość spalonych upraw to 46 850 zł. Nadmienić należy, że z uwagi na wysoką temperaturę i bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ognia oraz bliskość zabudowań gospodarczych, lasu oraz domostw istniało zagrożenie mienia w wielkich rozmiarach. 

 

Dzięki zaawansowanym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego oraz Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim w dniu 20 lipca wytypowano a następnie zatrzymano 37-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Mężczyzna przyznał się do winy. W swoich wyjaśnieniach oświadczył, że podpalił zboże zapalniczką a następnie oddalając się oglądał rozprzestrzeniający się ogień. 37-latkowi w związku z powyższym zdarzeniem przedstawiono zarzut z art. 163§1 pkt. 1 KK dotyczący stworzenia zagrożenia poprzez podłożenia pożaru dla mienia wielkich rozmiarów, za co mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę