W piątek 1 sierpnia 2025 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali od pracownika ZGKiM zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenach zielonych w rejonie ulicy Łąkowej w Gostyniu regularnie podrzucane są odpady komunalne do miejskich koszy, a także pozostawiane są worki wypełnione śmieciami.
Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, w poniedziałek 4 sierpnia ustalono sprawcę wykroczeń. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, który przyznał się do popełnionych czynów. W związku z naruszeniem przepisów porządkowych, mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 1 000 zł – za zaśmiecanie miejsc publicznych oraz za naruszenie przepisów ustawy o utrzymaniu czystości w gminach.



















